Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.2 16V, разход и проблеми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Карам 1.2 16 v брава.От разхода съм мн доволен но мн зависи от стила на каране.горила ми е малко ама като я подгоня гори повечко.Миналото лято с 4 човека към балкана и обратно за 330 километра нормално каране ми изгори малко над 18 литра бензин.до сега не съм имал сериозни проблеми като се има в предвид че за сега не съм и сменял ремъци и ролки а само масло и филтри.малко ми тропа тук там ама с едни биалетки вс. си дойде на мястото.А може ли някой да ми каже има ли бензинов филтър тая кола че от три дни имам проблем с ускорението и мисля че не и стига бензина.

    Коментар


      #17
      Има бензинов филттър. В резервоара се намира мисля, че се сменя заедно с помпата. Не е зле мотора тих и пъргав. За две години(14000 км.) съм сменил бензинова помпа предни амортисьори и при мен го има чукането на повдигач ако не съм я карал дълго ( над 10дни). Разход извънградско 3,8кг./100км.-метан

      Коментар


        #18
        И аз карам такова браво вече повече от година... доволен съм от колата за една година съм сменил съединител, но аз го купих с износен и нямаше как.... това е по-фрапиращото което съм сменял иначе другото което съм сменял е: семеринг на полуоската, датчик на хидравлична помпа и акумулатор-а даде фира зимата в големите студове, но това може да се случи с всеки друг автомобил . По ходовата част не съм пипнал нищо до момента (близо 20 000км за една година основно каране в София). Като разход в града зимата при големите студове (-8/-12) ми даде точно 10 на 100. Лятото съм я засичал извънградско ми даде 6,5-7 с климатика, но бях натоварен доста и колата не съм падал под 4000 оборота (120лм/ч). Всичко зависи от стила на каране, ако я караш леко бавно и не скачаш над 3000 оборота, нормално е да гори по-малко. Другите колеги с такива коли споменаха, че имат проблем с оборотите... и аз в началото имах... гаснеше ми по кръстовищата.... почистиха ми дроселовата клапа за 20лв и всичко е на ред за момента .

        Коментар


          #19
          разход на градско около 10 на сто (на един прятел с Kapa 2.4 TDS му е същия разхода на градско, но е със 124 коня); извън градско около 6 на стокъм двигателя никакви забележки - много, много добра динамика за тая кубатура - за градска кола е суперокачване обаче е доста твърдо (като на всички Bravo-ци), всеки ден минавам по Дондуков (паветата) и усещането не е мн приятно
          2.4 JTD

          Коментар


            #20
            ЗДр. колеги имам спешен въпрос. купих си фиат браво 1.2 16в и смених всичко но има много прегоряло масло в двигателя някой да знае добавка или с какво да го измия без да го разглабям. И сега се отайло боклуци и задръства маслената помпа и ми свети лампата за масло и трябва да спирам. Сега ще сваля картера ще сваля и помпата да измия всичко но как да измия двигателя?

            Коментар


              #21
              най-вероятно така: http://www.vbox7.com/play21e69cfили прочети тукhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=38903
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар

              Working...
              X