Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разхода на моя жаден Пунтьо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ми то пет чарка има на маторя душицата... След толкоз чоплене биваше и загадка да ти е.
    Яворе, през целия си съзнателен живот съм виждал двигател на : МТЛБ в казармата и на Москвич 408 И малко след това... и да ти кажа - за мен си е постижение с тая тясно икономическа профилираност на мозъчето ми...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #17
      значи и аз имам същия проблем с пуТкото! гори 11-12 бензин и 12 газ градско (газта е намалена много).не мога да разбера само за какво го дава този разход. на тази сонда лампата как изглежда защото и при мен от време на време светва една лампа, която и идея си нямам за какво е. един познат със същото пунто каза че неговия проблем се решил след като сменил компютъра на колата. Другия ми голям проблем е че колата много загрява. в града и особено дори при малко задръстване температурата скача на 4/5 от цялата скала а това много ме тревожи. Един от "майсторите", които гледаха колата сподели от чисто приятелски чувства че радиатора бил малък, както и въздуховода, но на мен това обяснение ми се струва меко казано смехотворно. ако може някое съветче като за начинаещ разбирач

      Коментар


        #18
        значи и аз имам същия проблем с пуТкото!
        тъй ако се отнасяш с колицата, очаквай скоро време и да те остави говори й милвай я - като на жена и ща слуша дали е ламдата - по-горе пише - диагностика... лампата е над лампата с лейката и акумулатора долу в дясно на таблото и изглежда като писалка която пръска. като дадеш на контакт светват и трите лампи - 3-4 секунди след като запалиш, трябва всичко по таблото да е загаснало, освен ако не си пуснал фаровете и не свети тяхната индикация.. ако в движение ти светне "писалката" значи има нещо... ако си на газ и ти светне го приемаме за нормално... ама на бензин - тц!по другия въпрос... може да ти е задръстен радиатора, може водна помпа да е, може да има въздушна възглавница...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #19
          Въздух - само това е.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #20
            реререререр

            ЗДАРВЕЙ ТЕ Можели някой да ми помогне имам фият Пунто. и къде има около Габрово спецелизиран сервиз на фият че тукашните майстори са едниии нямам думи казват ми "ти какво очакваш това е фият "и ми писна от професори това било онова боло. разпитах тук там и рзбрах че има чак във Ямбол благодаря предварително...........................

            Коментар


              #21
              То да ви кажа тия наще кошници си горят градско, мойта гори 5/100 извън градско с климатик , ама не вдигам повечее от 100км, а градско ми дава 10-12/100 в София. толкова ми е през зимата...е верно е, че и газ подавам доста ... ама 1.2 мотор уз бил икономичен.....гори си тоя пустиняк и това си е!!! Нема да ви гори по 4/100, не се мачете, нема стане не ти свещи , не ти кабели , не ти хубав бензин .....!!!
              Fiat Punto

              Коментар


                #22
                Здравейте гледам че обсъждате пунтовците и ламбда сондите им които изглежда са им доста често сериозен проблем,та сега да ви кажа и аз за моето пунто.Пунтото е модел 1.2 75hp SX 95г,карам го вече три години.Още когато го купувах предишния собсвеник ми каза че имал проблеми със ламбда сондата,закарал го в сервиз и там му казали че е за смяна или имало и друг вариянт въобще да я махнат и да остане без ламбда сонда,естесвено се съгласил на вариянта да я махнат и да остане без нея.Махнали ламбда сондата (какво са направили за да излъжат колата че е със, така и не разбрах защото и предишния собстеник не знаеше) и заварили дупката на двуцевката,и малко след това аз купих колата.От както я карам вече трета година както споменах, с тази кола никога не съм имал проблеми,винаги е палела от първия път,никога след това не е гаснела,на път никога не ме е оставяла и най-важното което разискваме в темата разхода и е в града 9-10 в зависимост от карането и извън града 6-7 със 120-130км/h.Нека да спомена и че колата е карана само на бензин и никога не е имала газова уредба.Или аз съм случил на кола :P или наистина много от проблемите идват от тази ламбда сонда.

                Коментар


                  #23
                  Здравеите искам и аз да споделя не6то с вас.Имам Пунто 1.1 S ,преди няколко месеца имах проблеми, студена палише без проблем но след няколко минути ми сватва6е ламбдата и проблеми те почнаха висок разход на гориво не можеше да се форсира на скорост ,направо трагедия....както и да е,карах моита кочинка на диагностика и от там миказаха че имам заминала бобина,смениха я и проблемите не сжаршиха,за разход не сам я засичал колко гори но знам че сега е мн по тромава бавно вдига обороти и пожече от 120 не мое да вдигне .Смениолсам жаздушния филтар и пак сащата работа напражо сарцето ми се каса ПОМОГНЕТЕ МОЛЯ даи те идеи от какво мойе да е

                  Коментар

                  Working...
                  X