Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разлики между 1.6 и 1.8 двигатели

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ivanko_rs написа:
    Алоу,къде го видяхте тоя Бош на 1.6 16 да попитам?....
    Забележката е напълно основателна. Грешката е моя. С Бош са 1.4 и 2.0 моторите. Благодаря за корекцията.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #17
      MadHead написа:
      Как се осъществява променливото газоразпределение? Защо има проблеми при коли ~10г.?
      До колкото съм чел, затваря изпускателните клапани по-късно, и така двигателя се "освобождава" по-лесно при високи обороти. Как точно става - не знам, пусни едно търсене за "вариатор", мисля че и тук имаше писано по въпроса. Предполагам е някаква хидравлична система, която измества вала. А защо има проблеми - вероятно защото не е доизпипано както трябва (тук някой ще каже "предишния собственик не я е подържал, бла-бла", но ако обърнеш внимание, огромна част от Брава/о/ с този двигател имат характерен звук, наподобяващ дизел, което е именно проблем с вариатора), и вече при определена възраст се проявява.

      Коментар


        #18
        Изчетох почти всичко. Общо взето наистина има променливо газоразпределение. Кофти ако се прецака
        Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
        Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
        FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
        Powered by Total & Fobos LPG

        Коментар


          #19
          То вариатора не беше ли само на в.в.т. двигателите или бъркам . Не говоря за 2.0л двигател, и да изтраква за 2-3 секунди след паленето - оттам ни гък ни стон.

          Коментар


            #20
            Аз продължих с четенето Нали съм любознателен. Май на 1.8 113к.с. няма вариатор, т.е двигател 182.А2.000. Май ги има на по-мощните варианти на 1.8 (183.А1.000, които се монтират на купетата)Някой по-запознат няма ли да се изкаже и да направим обобщение!
            Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
            Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
            FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
            Powered by Total & Fobos LPG

            Коментар


              #21
              MadHead написа:
              .......
              Май си прав, на Брава/о няма такова нещо. Освен това не измества фазата на изпускателните, а на всмукателите клапани. Сега пак изпаднах в размисъл, откъде идва това "дизелово" звучене на двигателя??

              Коментар


                #22
                tomny написа:
                MadHead написа:
                .......
                Май си прав, на Брава/о няма такова нещо. Освен това не измества фазата на изпускателните, а на всмукателите клапани. Сега пак изпаднах в размисъл, откъде идва това "дизелово" звучене на двигателя??
                Ако говориш за твоя мотор,мога да предположа - от износени бутала.Има го до към 2000 оборота и особено осезаемо е на празен ход.Един приятел си прави мотора поради същия проблем,който се появява при прегряване и то не еднократно.Полите на буталата му бяха много износени.По темата мисля че Фиат нямат мотор ВВТ 1.8 16,има го но на Ланча и е с мощност 131кс.Всички 1.8 16 113кс са без вариатор и не са им нужни специалните пети за блокиране на валовете(разпределителните) понеже са си на шпонки и нямат плаване.Моя съвет е ако си намериш колега Браво или Брава 1.8 16 и звучи като дизел,бягай на далече,мотора и е за ремонт.
                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                Коментар


                  #23
                  сигурно не му е тук мястото, но ще ми е много интересно някой да обясни как се отворят и затварят клпаните на моторите с повече клапани на цилиндър ? От къде идва по-голямата мощност?
                  Тойота Приус

                  Коментар


                    #24
                    ПОвече от колко 2,3,4 ... щото има и с 5 клапана .

                    Коментар


                      #25
                      ivanko_rs написа:
                      tomny написа:
                      MadHead написа:
                      .......
                      Май си прав, на Брава/о няма такова нещо. Освен това не измества фазата на изпускателните, а на всмукателите клапани. Сега пак изпаднах в размисъл, откъде идва това "дизелово" звучене на двигателя??
                      Ако говориш за твоя мотор,мога да предположа - от износени бутала.Има го до към 2000 оборота и особено осезаемо е на празен ход.Един приятел си прави мотора поради същия проблем,който се появява при прегряване и то не еднократно.Полите на буталата му бяха много износени.По темата мисля че Фиат нямат мотор ВВТ 1.8 16,има го но на Ланча и е с мощност 131кс.Всички 1.8 16 113кс са без вариатор и не са им нужни специалните пети за блокиране на валовете(разпределителните) понеже са си на шпонки и нямат плаване.Моя съвет е ако си намериш колега Браво или Брава 1.8 16 и звучи като дизел,бягай на далече,мотора и е за ремонт.
                      ха и аз да се намеся при мен го има дизеловото звучене на двигателя САМО ПЪРВИТЕ 10 до 30 секунди след палене , ( и то ако е стояла ДЪЛГО време изгасена)след консултация с доверен моньор на който имам 100% доверие ми обясни че"проблема е от хидравличните повдигачи на клапаните изтича им маслото като постои дълго изгасена,затова и дизеловия ефект е е само първите 10 - 30 секунди , защото за това време си подкачва масло и от там нататък нещата се оправят"възможно е аз да не съм разбрал точно но мисля че това беше идеята.Ако има някой по-компетентен нека се изкаже .

                      Коментар


                        #26
                        Aйде и аз да се намеся вече - 1.8 мотора при фиат не е с променлива фаза на газоразпределението (VVT) . Изключение е фиат купе (131кс), Barchetta(131кс) и Стило (133кс), на които се слага 1,8 . Този мотор 1.8ввт се слага на ланча.

                        Коментар


                          #27
                          u_bo, така е - "дизелово тракане" за 10-30 сек след палене се получава точно заради хидравличните повдигачи. Едва ли е фатално, но може да прибваш да смениш марката на маслото при следващата смяна. Нямам представа как стоят нещата с тракането при 1.8, ако е постоянно.
                          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                          Коментар


                            #28
                            vesko написа:
                            u_bo, така е - "дизелово тракане" за 10-30 сек след палене се получава точно заради хидравличните повдигачи. Едва ли е фатално, но може да прибваш да смениш марката на маслото при следващата смяна. Нямам представа как стоят нещата с тракането при 1.8, ако е постоянно.
                            Моя коментар е за постоянно тракане,ясно е че ако трака само от начало са хидравличните повдигачи,но ако трака постоянно ...
                            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                            Коментар


                              #29
                              Ами ако трака клапан,то явно пак там някъде трябва да се търси проблема и по разпределителиня вал.
                              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                              Коментар


                                #30
                                Значи,чакайте да уточним нещо.Тракането от празни хидравлични компенсатори е едно,а тракането от износени бутала е съвсем друго.Двете немогат да се сбъркат.Характерната работа като дизел идва точно от буталата,а не от клапаните или по-точно от хидравличните им компенсатори.Едното тракане се чува горе и е с висок том,а другото е надолу в блока и е с по нисък тон.Така че не ги бъркайте,двете работи са различни.
                                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                                Коментар

                                Working...
                                X