Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ускоряването Fiat Grande Punto

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ускоряването Fiat Grande Punto

    Здрвейте имам един проблем става въпрос за Fiat Punto Grande 1.4 8v 2007
    Правиха ми малко ремонтче на колицата - Сменяхме един клапан гумички, шлайф на глава смяна на сегменти и те такива. Проблема е, че след този ремонт колата не иска да ускорява до 2000об. е добре след това стават мн бавно нещата и може да развие максимум 80км/ч до 2500об. (може да стигне и до 100 ако има надолнище)
    Преди време сменяхме някакъв семеринг и отново се наложи да се отвори и се случи същото нещо и показваше грешка датчик разпределителен вал. Майстора изчисти грешката и натисна до 6500 об 2-3 сек. после 2-3 сек. пусна и после пак.
    Та въпроса ми е някой запознат ли е с това нещо и как точно може да се направи.
    Благодаря Ви и се извинявам ако темата не е за тук.

    #2
    Провери пак за грешки, ако е записал пак датчика на коляновия вал го смени. Попринцип този датчик причинява точно загуба на мощност, все едно си на 3 цилиндъра. Още повече ако има отчупено парче на колелото където е датчика, също може да бъде причина за това, но това е рядко явление.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #3
      Проверка и зацепването на ремъка
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        и на компресия
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар

        Working...
        X