Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.2. 16v - Не запали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.2. 16v - Не запали

    Привет колеги, имам проблем с фиатката, днес към обед слязох да припаля и греда - запали работи 20 сек и загасна. След това никакви признаци за повторно запалване.
    Колата е само на бензин, мислех че от акумулатора, след няколко повторни опита. Дойде един колега с кабели също не иска да запали, върти стартер , бензин си има, но нищо. Постояхме 10 мин да позареди и нищо.
    След това опитахме да я дръпнем - включвам 2ра , засилваме се и нищо само едно жужене се чува и не пали. Накрая след 3 4 опита и кръгче на квартала си я паркирахме на същото място.

    Предния ден съм я карал от Люлин до Бистрица и после през Центъра и в Надежда , нямах никъкъв проблем.

    Какво може да е проблема ?
    Последна редакция от orientex; 08.01.2017, 15:22.

    #2
    Колега, не изключвай възможността да имаш вода в бензина, която да е запушила гориво-проводите в този студ.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Горивен филтър
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        Малко е хладно за каквато и да е работа на открито. Но иначе е хубаво да се определи дали е липса на искра или на бензин.
        След като пробваш пак да запалиш, развий една свещ да видиш дали е мокра или мирише на бензин.
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          Колега по същия начин и аз снощи я припалвах три пъти фичката пунто 1.1 55к. Последиия път в 4ч. сутринта и хоп в 7.30ч. не запали. Припука обеща и после въртях и не ще. Мисля че е замръзнал горивопровода или горивния филтър.

          Коментар


            #6
            Тия повечето нямат горивен филтър след 1999-2000
            има друго

            Згреи свщите до колкото можеш и пробвай да запалиш
            Направи диагностика да не е датчик вал
            Последна редакция от kluchar; 09.01.2017, 21:00.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Първо се заслушай за помпата. После виж филтъра. Но най лесно е разхлаби горивопровода в коша и дай контакт. Текне ли бензин търси проблем с бобина.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Привет колеги,малко късно отговарям.
                Та колкото и да е странно след 1 ден седене пред блока, вечерта ми хрумна идеята че стрелката на бензина може да се бъзика (понеже другата за температурата и тя играе), и си имам за задача да почиста пинове отзад на таблото като се стопли. Та след като долях бензин и постоя с него 10тина мин. колата запали от първия път , хем показваше -13.
                Нямам друго обяснение след като стрелката на бензина беше там където почва да светва лампата - т.е. има поне 3 4. литра. Днес цял ден я карах без проблем.
                Бтв колата 1999 така че има филтър :/

                Коментар


                  #9
                  Няма горивен филтър. Вземи я обслужи - и за нея добре, и ти ще знаеш какво има и какво няма.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    slonikon написа: Преглед на мнението
                    Няма горивен филтър. Вземи я обслужи - и за нея добре, и ти ще знаеш какво има и какво няма.
                    Колега, колата я обслужвам на всеки 10-11000 , и знам какво има и какво сменям всеки път

                    Коментар


                      #11
                      Ти си знаеш, естествено. Според мен не е хубаво на пътя на горивото да има разни неща, които не са предвидени от производителя на автомобила. Все пак доста неща в тая кола са Бош, което си е тестван китайски боклук, оразмерен до микрометър. Ако и горивната помпа е Бош, по-добре не я натоварвай излишно.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар

                      Working...
                      X