Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на двигател или смяна с друг, Пунто МК2 1.2 16В

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на двигател или смяна с друг, Пунто МК2 1.2 16В

    Здравейте колеги, имам Фиат Пунто мк2 1.2 16в 80 к.с.,2000г, с газов инжекцион, след 3 години вярна служба, колата се предаде . Та имам следният проблем: автомобила се ползва всеки ден по мин. 30-40 км, един ден я спрях пред блока и след 1 час като я запалих отново, двигателя работеше неравномерно, цялата кола се тресе и няма мощност. Помислих, че някоя свещ е заминала. Смених свещите с нови, но проблема остана. Закарах колата до най-близкия сервиз в квартала, още като му я закарах той каза, че му се чува странен шум от двигателя, като свистене на въздух и според него е за отваряне на двигателя. Пробвахме с друга работеща бобина, кабели, но проблема си остана. Гориво имаше, защото свещите бяха мокри. Закарах, колата и при друг майстор за справка, за жалост и той потвърди, че няма компресия на 2 и 3 цилиндър и съм за отваряне на мотора. Никой не се наемаше обаче от двамата да прави ремонт на двигателя. Звънях на трети, от там също ме отрязаха, понеже колата имала газ и щяло да излезе много трудоемко и скъпо да се направи. Дилемата е дали да търся майстор, който да отвори този мотор и да го ремонтира или да взема друг двигател за присаждане. Дайте съвет, какво бихте ми препоръчали. Благодаря, Ви предварително!

    #2
    След като няма компресия на съседни цилиндри е издухала гарнитура на главата, не знам на какви майстори си попаднал но колко е трудоемко на тази кола да се разглоби въпреки че има газова. В нормален сервиз цената за труд е около 150лв за смяна на гарнитурата и поне 250 за смяна на мотора.
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
    Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

    Коментар


      #3
      Благодаря за мнението колега, нали затова е форума да си помагаме. Иначе на повечето майстори не им се занимава да отварят двигател, а по скоро да сменят с нови части по леки ремонти, както каза единия от тях

      Коментар


        #4
        Да първо смени/ мастора /
        и аз мисля че е за гарнитурна
        Има доста места където може да ти направят ремонта срущу нас например във ВМА
        или на България и Витошка под моста има гаража .
        на Вагона
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          По добрия вариант е да си ремонтираш твоя мотор, защото ако вземещ друг тъй или иначе трябва и него да отвориш за обслужване, защото може и да караш 5км и пак да почнат мъките.

          Майстори точно сега трудна работа покрай празниците, след нова година търси.

          Ще ти оставя телефона на Стефан в Захарна Фабрика, човека знае какво прави и пипа с мерак, а не да те претупа и да си ходиш - 0899-18-99-56
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Да за стефан мога да кажа че ще я направи и то както трябва. Имай предвид обаче че проблема с гарнитурата може да е следствие от проблем с главата.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Благодаря, на всички за отговорите, при първа възможност ще посетя сервиза в Захарна фабрика.

              Коментар


                #8
                като смъкнете главата я занесете на някоя специализирана фирма за ремонт на глави за да я направят като хората-клапани ,фаски,ако се наложи и водачи.може да дадеш 200лв,ама ще си спокоен,а още повече,че се кара на газ.следва нова гарнитура(по възможност рейнц или елринг).тук е момента да кажа ,че тези мотори се зацепват когато всичките бутала са в една равнина(а не първо и четвърто в гмт) и съответно се законтрят валовете с чопове.успех

                Коментар

                Working...
                X