Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1.6 - Проблем с обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1.6 - Проблем с обороти

    Колеги от както си взех колата (вече сигурно година мина) държи 1000 оборота при работа на място. Днес се зачетох в ръководството и пише че трябва да поддържа 700-750 оборота. При вас така ли е и къде може да е проблема при мен? Също така да използвам тази тема при тръгване от време на време, понякога много рядко дори има едно изтракване от дясното колело сякаш тръгва по късно от другото . Случвало ли ви се е нещо подобно и къде може да е проблема там?

    Поздрави, Ивайло
    Fiat Stilo 1.6 16Volta 76kW 103hp

    #2
    Закачи е на ком. диагностика,проблемът може да е от много неща
    това с изтракването пак е гатанка причини много:
    шарнир,каре.спирачка.биалетка ?иска малко да се погледне от близо ,за луфтове и др.

    Коментар


      #3
      Закачал съм я многократно на диагностика дава ми единствено грешка в лабда сондите (изкормен ми е катализатора) и трябва софтуерно да се премахне 2рата сонда. Попринцип не вярвам от това да са високи оборотите. Съмнява ме стъпковия мотор, но доколкото виждам е някаква капсоловка в дросела и май не се разглобява за почистване, ако има вариант споделете.
      А за изтракването ме плашеха че е от кутията, но ми се струва малко невъзможно да е от там, и да е от време на време. Биалетки, носачи са чисто нови на 2-3 месеца, за карето... не знам там... Как мога да го проверя?
      Fiat Stilo 1.6 16Volta 76kW 103hp

      Коментар


        #4
        моят не е изкормен но съм карал и мога да карам без да закачвам 2та сонда без да има последствия или разлика в работата на моторът.
        карето по скоро би тракало и то повече когато правиш завой от място тогава се чува най много тракане секунда две +; аз имам едно тропане от тампон на стабилизираща щанга рядко се чува но го имам,(извън темата кой е изкормил кат. и ако си ти каква е разликата ;във звук разход и вървене)

        Коментар


          #5
          То не е тропане, а по скоро изтракване при тръгване. Пробвал съм при пълен ляв, десен - няма. Когато то си иска и това е!
          Катализатора не съм го кормил аз така я взех. Единствено има едно леко бучене заради ехото което става вътре. За разход и вървеж вече не знам, но предполагам че се отпушва малко. Пък разхода ми при 100-110 извънградско 7-8, градско - 10-12-15 зависи как карам :D. Като цяло повече от 10лв на 100 не съм докарвал! (за газ говоря)
          Последна редакция от deffense; 02.12.2016, 21:30.
          Fiat Stilo 1.6 16Volta 76kW 103hp

          Коментар


            #6
            не знам колега да не би да задържа понякога някоя накладка и от там да идва това тракване

            Коментар


              #7
              Чаша на вътрешно каре.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                Чаша на вътрешно каре.
                +1
                +1
                +1
                FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                FIAT UNO 1.5

                Коментар

                Working...
                X