Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на бензинова помпа - Fiat Brava 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ако някой причини нещо подобно на фифи със сигурност ще разбера за динаметричното усилие необходимо ми да му отвъртя главата.
    След това което видях няма повечя какво да ме зачуди със сигурност.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
      Ако някой причини нещо подобно на фифи със сигурност ще разбера за динаметричното усилие необходимо ми да му отвъртя главата.
      След това което видях няма повечя какво да ме зачуди със сигурност.
      Това как да го разбирам, колега? Много ли е зле положението, може ли да се кара така и какво да правя?
      Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

      Коментар


        #18
        Развитие по темата - сега бях при Жоро, като се оказа, че моята помпа си работи коректно - не е спукана и си прави необходимото налягане. Според него това, което са направили е нещо като "тапа", за да повишат налягането в горивната рейка към дюзите. С прост тест установи, че горивната рейка е със спукана тръбичка вътре (наду през един маркуч и потече бензин, което не трябвало да става, ако е здрава). Разбрах се с едно момче за горивна рейка втора употреба срещу 20 лв, а Жоро ще я монтира и ще изчисти дюзите, като премахне тяхната модификация. Обадих се на предишните "майстори", които ми казаха да си демонтирам бензиновата помпа и с касовата бележки + гаранцията да им я върна, като те ще ми възстановят парите за помпата.
        Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

        Коментар


          #19
          Аааа то било проста работа.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            Аааа то било проста работа.
            Не знам дали е проста работа, но явно за някои хора е много трудно да разберат за какво става въпрос. По-лесно им е като видят, че не разбираш от коли да те метнат и да ти вземат парите. Ако ми върнат парите за помпата, както обещаха, поне ще има някакво утешение.
            Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

            Коментар


              #21
              Много от пишман майсторите-идиоти най-напред разглабят и после търсят причината по метода "тука има тука нема", с годините съм разбрал, че по-добре е да загубя ден два в осмисляне на причината и тогава да разглабям.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #22
                Колата е готова, преди малко я взех от Жоро. Върнал си ми е старата помпа, сменил е горивната рейка и е изчистил дюзите, като е премахнал модификациите. Мисля, че колата върви по-добре - определено забиването не е толкова осезаемо. Ще видя утре сутринта как ще запали. Иначе от другия сервиз ми дадоха 200 лв за помпата, която им върнах. Така че що годе минимизирах загубите. Сега да пипитам за добър метанов сервиз в гр. Пловдив, за да ида да ми вържат метана и да приключвам за момента.
                Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

                Коментар


                  #23
                  Каква марка ти е метановата уредба?
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #24
                    Каква марка ти е метановата уредба?
                    Landi Renzo, но какви модификации е претърпяла преди да стигне до мен не знам (не ми се е налагало да правя нещо по нея). Жоро каза, че е някаква странна работа, тъй като е стара доста и не е инжекцион, но не е и обикновена, има някакъв компютър, който я управлява все пак. Мисля, че на Кукленско шосе има сервиз на Landi Renzo, но не знам дали са ок като цяло.
                    Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

                    Коментар


                      #25
                      Точно те са филиал на ЕТ"Таньо Видев'',официалния дистрибутор на "Ланди" и имат софтуера и на старите уредби.
                      Имат си и сайт.
                      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                      Коментар


                        #26
                        Точно те са филиал на ЕТ"Таньо Видев'',официалния дистрибутор на "Ланди" и имат софтуера и на старите уредби.
                        Имат си и сайт.
                        А добре ли работят, може ли да се разчита на тях, че вече съм зле настроен към майстори.
                        Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

                        Коментар


                          #27
                          Ако там не могат,остава ти главния сервиз в Ямбол.
                          По принцип са коректни.
                          Ползвал съм услугите им в Ямбол.
                          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                          Коментар

                          Working...
                          X