Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.6 16, alternator failure

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.6 16, alternator failure

    Ето какво се случва при ускорение, и при потегляне... започна вече много често, даже постоянно.Какво може да е ?https://youtu.be/GPQGkCTks-c

    #2
    Не мога да отворя видеото, но според заглавието имаш проблем с алтернатора. Вземи един мултицет и измери напрежението на акумулатора. Трябва да е ок. 14 волта, ако е наред и под 13 ако не ти зарежда.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Там е работата, че според мен проблема не е толкова в алтернатора, а или в ремъка или ролките ....Просто кликни на линка и ще се отвори.

      Коментар


        #4
        Аз отварям видеото.Ами грешката това казва - алтернатора.Виж го де. Шуми ли ролка, ремъка да не е хлабав. А и го замери колко волта дава на клемите на АБ. Трябва да е около 14,2V при включени всички консуматори.Според мен си за ремонт. Свалянето му е приключение. Ремонта - 100 лв. Макар че, Сашо (CsAleksander) докладва някаква цена от 40 лв. за електрониката ва Вош. Абе, неприятно. Аз минах през това и през стартер в два последователни месеца. К’во да правиш. Макина...
        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

        Коментар


          #5
          Ремъка на опипване не е хлабав, ролки не шумят.Ремонта на алтернатора ще е нищо пред това да е проблем с компютъра , защото освен тази грешка често илизат и тези за ABS, ASR, Fuel Level (при наличие на 20 литра бензин)...Ремъка свири когато мина през някоя локва..но определено тази грешка с алтернатора излиза след като е загряла колата около и над 90градуса.Всеки ден.

          Коментар


            #6
            victor4o написа:
            Ремъка на опипване не е хлабав, ролки не шумят.Ремонта на алтернатора ще е нищо пред това да е проблем с компютъра , защото освен тази грешка често илизат и тези за ABS, ASR, Fuel Level (при наличие на 20 литра бензин)...Ремъка свири когато мина през някоя локва..но определено тази грешка с алтернатора излиза след като е загряла колата около и над 90градуса.Всеки ден.
            Ако нямаш мултицет и такива познания, просто иди на майстор на алтернатори. Той ще си смени всичко необходимо. Е, може и да е малко в повече , но то си е за теб, ти ще си го караш. Не вярвам да минеш над 100лв. с демонтаж/монтаж.Нормално е АБС/АСР да дават грешки - те спират при неработещ алтернатор, първо - им е малко напрежението, второ да не хабят ток.
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар

            Working...
            X