Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с първо палене на мареа 1.8.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с първо палене на мареа 1.8.

    Колеги от вчера съм собственик на страшна красавица мареа 1.8 16в газов инжекцион , проблема ми е че когато я паля за първи път за деня студена тресе на 800оборота например и не се форсира около 10 секунди и тресе сякаш работат 2 цилиндъра след това я форсирам 1-2 пъти лекичко и закрепва оборотите но когато отново подавам газ прекъсва (прехапва) в началото на подаването на газта , загрее ли колата се оправя на 95% почти не се забелязва прекъсване ,има само понякога на 1100оборота сякаш е за кабели и свещи , та според мен е бобинка и очаквам вашето мнение и начин на разбиране коя е , не ми свети таблото гледам от горната страна има 3 болтчета шестограмче после ще го пробвам ,търсих как се сваля но не намерих точно къде са всички болтове да не счупа някоя щипка , благодаря предварително колеги .
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    Първо започни от коректна настройка на газовите времена 1:1 с тези на бензина, от там може да ти идват всички проблеми сутрин при палене, поне при 1.8 мотора е често срещан проблем ако газаджията я е настроил да е икономична на газ, от там бензиновото еку си прави корекция спрямо това на газ и в повечето случаи сутрин като палиш на бензин работи на богато, тоест колата хълца и тресе, защото и е много горивото.Сутрин като палиш отзад как е с миризмата на бензин ??
    punto HGT

    Коментар


      #3
      didich написа:
      Първо започни от коректна настройка на газовите времена 1:1 с тези на бензина, от там може да ти идват всички проблеми сутрин при палене, поне при 1.8 мотора е често срещан проблем ако газаджията я е настроил да е икономична на газ, от там бензиновото еку си прави корекция спрямо това на газ и в повечето случаи сутрин като палиш на бензин работи на богато, тоест колата хълца и тресе, защото и е много горивото.Сутрин като палиш отзад как е с миризмата на бензин ??
      ами мирише си малко повечко от нормалното ДА
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        На Ланчията съм с подобен проблем, с обикновенна газова. При мен цялата работа е от дюзите понеже са се позапушили и за това не мога да паля на бензин като хората и студена е готова да угасне.
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          flippy89 написа:
          На Ланчията съм с подобен проблем, с обикновенна газова. При мен цялата работа е от дюзите понеже са се позапушили и за това не мога да паля на бензин като хората и студена е готова да угасне.
          да ама като загрее посля няма никакви проблеми може да се каже че работи перфектно , на газ върви след 4000оборота на бензин не съм я карал много но е малко по добре , сигурно не е настроена ли , не знам а не искам всеки да я пипа
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            Както казах отиди при газаджия и му кажи прецизно да ти настрои газовите времена спрямо тези на бензина 1:1, защото ако е от това ще сменяш части и само ще даваш пари, а резултат няма да има никакъв
            punto HGT

            Коментар


              #7
              благодаря много , ще я карам но първо да я обслужа тези дни количката
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                Re: Проблем с първо палене на мареа 1.8.

                fuel injekcion написа:
                , не ми свети таблото гледам от горната страна има 3 болтчета шестограмче после ще го пробвам ,търсих как се сваля но не намерих точно къде са всички болтове да не счупа някоя щипка , благодаря предварително колеги .
                Махат се и пластмасите около волана. Като ги махнеш се откриват и винтовете от долната страна на таблото. Няма щипки, само болтчета са
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  Re: Проблем с първо палене на мареа 1.8.

                  Hristian_Aleksiev написа:
                  fuel injekcion написа:
                  , не ми свети таблото гледам от горната страна има 3 болтчета шестограмче после ще го пробвам ,търсих как се сваля но не намерих точно къде са всички болтове да не счупа някоя щипка , благодаря предварително колеги .
                  Махат се и пластмасите около волана. Като ги махнеш се откриват и винтовете от долната страна на таблото. Няма щипки, само болтчета са
                  ЕВАЛА НА ВСИЧКИ , ТАБЛОТО Е ГОТОВО БЛАГОДАРЕНИЕ НА ВАС , СКОРО Е И НА ГАЗАДЖИЯ
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #10
                    колеги извинявам се че не отварям нова тема искам само да попитам , днес чух че има едно леко почукване когато колата е на скорост на свободна за сега не можах да го чуя , при набиране в началото най вече се чува но не всеки път , с по висока скорост например да и дам рязко газ не го чух , на място на ръчна и пускам съеденителя на първа най често се чува едно чук веднъж ( може ли да е каре вътрешно например или тампон двигател въпреки че той не се мърда грам доста стабилно седи или ? нямам идея
                    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                    Коментар


                      #11
                      fuel injekcion написа:
                      колеги извинявам се че не отварям нова тема искам само да попитам , днес чух че има едно леко почукване когато колата е на скорост на свободна за сега не можах да го чуя , при набиране в началото най вече се чува но не всеки път , с по висока скорост например да и дам рязко газ не го чух , на място на ръчна и пускам съеденителя на първа най често се чува едно чук веднъж ( може ли да е каре вътрешно например или тампон двигател въпреки че той не се мърда грам доста стабилно седи или ? нямам идея
                      аз смених единия тампон, също чукашене беше от евтините
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        alvanovo написа:
                        fuel injekcion написа:
                        колеги извинявам се че не отварям нова тема искам само да попитам , днес чух че има едно леко почукване когато колата е на скорост на свободна за сега не можах да го чуя , при набиране в началото най вече се чува но не всеки път , с по висока скорост например да и дам рязко газ не го чух , на място на ръчна и пускам съеденителя на първа най често се чува едно чук веднъж ( може ли да е каре вътрешно например или тампон двигател въпреки че той не се мърда грам доста стабилно седи или ? нямам идея
                        аз смених единия тампон, също чукашене беше от евтините
                        ако разбера кое е със сигурност ще го смена ама тампоните изглеждат здрави двигателя не се мърда и не знаеме какво е а за сега е малко , ама не искам да я чакам да се разтропва
                        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                        Коментар

                        Working...
                        X