Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мнение за fiat punto 2001 1.8 130hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мнение за fiat punto 2001 1.8 130hp

    Здравейте колеги мисля да си закупя един фиат пунто 2001 1.8 130к.с. та ме интересува дали този модел е добър и какви са неговите плюсове и минуси. Благодаря предварително
    fiaaaat puntoooo mk2

    #2
    Добър избор ,но само ако имаш късмет ,нерви и не слагаш ГИ ,че с него проблемите започват. Поне при мен така се случи.

    Коментар


      #3
      какво е ГИ :D :D
      fiaaaat puntoooo mk2

      Коментар


        #4
        Газов инжекцион
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          boyan.mihaylov написа:
          Добър избор ,но само ако имаш късмет ,нерви и не слагаш ГИ ,че с него проблемите започват. Поне при мен така се случи.
          Не всеки газаджия знае какво да пипа за това имаш проблеми, аз съм с ГИ от 2009 г.За колегата, който иска да си купува такова пунто, ето ти една тема 56 стр. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=77697
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Благодаря за темичката ще я разгледам но да попитам от към поддръжка предполагам е евтина
            fiaaaat puntoooo mk2

            Коментар


              #7
              Нейчев написа:
              Благодаря за темичката ще я разгледам но да попитам от към поддръжка предполагам е евтина
              Ремъци ролки комплект мяй бяха около 200лв, това без отстъпка.Антифриз, маслен филтър, въздушен филтър, масло като за всяка кола, нищо по различно като цена, пак зависи къде пазаруваш и какви отстъпки ползваш.Основен ремонт на целия мотор + съединител 1200-1500лв, според зависи пак от къде си купуваш частите, ама дано не ти се налага да ги давашЕвтина кола няма, когато човек реши да я прави и хвърля пари по нея винаги има за какво да ги даде На мойта ако тръгна да и смятам колко съм похарчил сигурно в момента мога да си купя S3-ка одма
              punto HGT

              Коментар


                #8
                а специално за този мотор да попитам разбрах че не е от най хвалените и че 16v правил проблеми.Поне така разбрах
                fiaaaat puntoooo mk2

                Коментар


                  #9
                  Нейчев написа:
                  а специално за този мотор да попитам разбрах че не е от най хвалените и че 16v правил проблеми.Поне така разбрах
                  напротив един от най читавите е.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Тоя мотор обича хубавото масло, ако мислиш да го настъпваш и да го караш с 10-40 или 15-40 със сигурност няма да изкара много, най вече лагерите и вала.Проблема е, че идват от Италия с лоша поддръжка, сиреч ненавременна смяна на консумативи и тука в БГ почват да се предават.
                    punto HGT

                    Коментар


                      #11
                      Ами със какво масло точно си я зареждаш ти.Защото знам че има ментета много а качествените са по малко
                      fiaaaat puntoooo mk2

                      Коментар


                        #12
                        Нейчев написа:
                        Ами със какво масло точно си я зареждаш ти.Защото знам че има ментета много а качествените са по малко
                        Задължително синтетика 5W40, в момента съм с Мotul 8100 x-cess 5w40 от колега от форума, като ми предстои смяна с Ravenol vsi 5w40, мотула е добро масло, сега ще видя как ще е с равенола.Ако минаваш повечко километри и го сменяш два пъти в годината, тоест лято и зима, лятото може и 5-50, за зимата си оставаш на 5-40.
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря за отговорите ви, надявам се че ако се сетя нещо което не съм питал да има много отговори
                          fiaaaat puntoooo mk2

                          Коментар

                          Working...
                          X