Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Непостоянни обороти на празен ход, Punto mk2 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Непостоянни обороти на празен ход, Punto mk2 1.2 16V

    Здравейте, От няколко дни колата не поддържа равномерни обороти на празен ход и работи на 2 или три цилиндъра. Колата се движи на газ и на бензин. Пали с неравномерни обороти, след което докато е още на бензин двигателя се успокоява на около 900 об/мин. При потегляне обаче от време на време работи на 3 цилиндъра. След като прехвърли на газ (т.е. достигне съответната температура), при движение на скорост и спиране на място, оборотите се покачват до 1500-2000 об/мин задържайки се на това ниво за няколко секунди, след това падат до ~1000 об/мин и пак се форсира до 1500/2000 об/мин и задържа за няколко секунди. Този цикъл се повтаря 3-4 пъти и след това оборотите се успокояват на около 1000 об/мин.От къде да започна ?Благодаря.

    #2
    Бензиновите и газовите времена настроени ли са коректно ?, тоест да са абсолютно еднакви, при мен се обозваше ЕКУ-то ако не са точни /аз съм с 1.8HGT/Дросела почистван ли е ?, стъпково моторче ако има тоя мотор също трябва да се почисти, картерната вентилация как е?
    punto HGT

    Коментар

    Working...
    X