Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пуши сив дим като достигне работна температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    още
    Прикачени файлове
    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

    Коментар


      #17
      Ще изчистя цялата тази гняс и ще пиша какъв е резултата.
      Прикачени файлове
      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

      Коментар


        #18
        S_BANKOV написа:
        Реши кога да се организираме да я погледнем. Мирише ми на вентилация.
        Мире ми на мойта
        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

        Коментар


          #19
          Кажете къде и кога ще си миришете вентилациите и сепарациите, да докарам и мойта.

          1.9 JTD 110hp
          Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

          Коментар


            #20
            Aз днес я мирисах половин ден ... лошо ми стана направо! Иначе 3 литра кореселин, докато изпадне всичко мръсно и една тубичка силикон Reinz за да се залепи обратно "сепаратора" (фабрично си има силикон в каналчетата под него). Малкото капаче на снимката е съставено от две ламаринки с въздушна междина между тях, която при мен беше пълна със всякакви мръсотии... та и там трябва да е чистичко, доколкото четох...п.с. Ако някой има мерак можем да "помиришем" и неговия 1.8 16V звяр :D Разбираме се и "пръскаме" капака на клапаните на части
            Прикачени файлове
            1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
            2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

            Коментар


              #21
              Тая чудесия на техниката при всички 1,8 16V мотори ли я има, че при мен нямам спомен да съм виждал такова нещо или явно пак съм броил звездите посред бял ден?
              punto HGT

              Коментар


                #22
                didich написа:
                Тая чудесия на техниката при всички 1,8 16V мотори ли я има, че при мен нямам спомен да съм виждал такова нещо или явно пак съм броил звездите посред бял ден?
                Мисля, че трябва да го има и при теб!
                1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                Коментар


                  #23
                  има я, след две седмици се каяна да сменям гарнитура на капака, ЛАГЕР СБОР С БИРА И КОРОСЕЛИН?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #24
                    Упойващи вещества и бира... може, може п.с. вече от 250-300км колата не пуши.п.с.2 чистете ги тези сепаратори, особено ако си сменявате капаците на клапаните, за да не се "филмирате" излишно с пушеци от ауспуха
                    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                    Коментар


                      #25
                      Тя и на Весо, пламе за такова. Следващия път ползвай нафта по лесно става Майтапа на страна, време и при мен да се провери сепаратора, тата и така гапнитурата текна
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        Да! Наистина с нафта щеше да е по-добре, пък и по-ефтино . Един съвет: вземи гармитура на Elring. Направена е от значително по-мека гума и уплътнява много добре. Преди време попаднах на една... мисля, че беше Ajusa ... протече сравнително бързо и мястото при свещите беше пълно с масло. Elring-а държи за сега, хем два пъти съм свалял капака на клапаните
                        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                        Коментар


                          #27
                          Банков, свиркай като сваляш капака, че и при мене нещо взе да сълзи от гарнитурата и да ми цапа мотора с масло и почвам да се дразня, най мразя мотора да е омазан с масло. Купил съм и долния тампон на мотора ама пусто като нямам инструмент в София и си го возя в багажника.Освен гарнитура май трябва и допълнително силикон да се вземе.Телефона май ми го имаш, като навремиш удари една шайба, бирата е от мене
                          punto HGT

                          Коментар


                            #28
                            Силикон трябва да се сложи по малко в тези две ъгълчета. Другаде няма нужда.Ползвам снимката на колега от друга тема, защото не се сетих да снимам като правих тази процедура.
                            Прикачени файлове
                            1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                            2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                            Коментар


                              #29
                              Punto_II_HGT написа:
                              ... Един съвет: вземи гармитура на Elring...
                              От къде я купи и какви пари, че мисля сега в петък или събота да я свърша тая работа?
                              punto HGT

                              Коментар


                                #30
                                От ТЕХ-КО, Магазин ГорублянеАдрес: улица ,,инж. Георги Белов
                                1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                                2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                                Коментар

                                Working...
                                X