Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнание за свещи, които ми продадоха Marea 1.6 на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнание за свещи, които ми продадоха Marea 1.6 на газ

    Здравейте. Реших да си сменя свещите, защото на старите навъртях към 30-40 хиляди км. и колата почна да "киха" (кабелите са ОК). Свалих една от старите свещи DENSO K20TNR и я отнесох за всеки случай в магазина. Казах, че търся свещи за мареа 1.6, като също така им казах, че нося да видят и старата.Те ми дадоха един комплект от 4 Champion RC8VTYC4 и казаха, че са същите. Сега обаче, когато отворих кутийките, видях че въпросните са с три крачета (докато старите бяха с 2). Също така на кутията пише, че разстоянието от крачето до електрода е 1мм, а аз помня, че преди време, когато ходих на газ анализатор, ми споменаха разстояние от 0.6-0.8мм за газта. (не пазя кутията на старите, за да видя какво е било разстоянието при тях.Сега се чудя дали да ги върна и да търся други, или да поставя тези. Дадох 28лв за четирите и ако не ми вършат работа, не си заслужава да ги поставям и след 5 000км да купувам нови.Благодаря

    #2
    Ако можеш, върни ги и си вземи:NJK BKR5EZ с 1 електрод - ~8.50NJK BKR6EKC с 2 електрода - 10.50Тези свещи са за твоя мотор. Колегите май препоръчваха с 1 електрод за газ.Нямам никаква представа от разстоянията им, но лично аз други свещи не признавам.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Благодаря колега. Съмнявам се обаче да ги имат, затова ще се наложи някакви заместители да се търсят...

      Коментар


        #4
        Търси ги от друго място или поръчай по интернет.Ще ти набутат от фалшивите Бошове и ще стане дълга и широка...Днес ги поръчаш и утре са при теб.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          В магазина, едва ли ще пожелаят да ми върнат парите. По скоро политиката е да заменят стока с друга. Ако не искат да ми върнат парите, ще помоля да ви поръчат от въпросните NJK BKR5EZ

          Коментар


            #6
            И това е решение Те може и Шампиона да са качествени, но аз не бих ги сложил, пък с 3 електрода хептен, при положение, че оригиналните са с 1 макс 2.Иначе NJK-то съм ги карал 70-80к повече от половината на газ и няма предаване. Също така още не съм чувал някой да се е оплакал от менте NJK.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Отидох в магазина, казах че тези не ми вършат работа и че търся NGK-то от горния пост. Казаха ми че нямат такива, имат заместителите им на Champion, с два електрода - някакви по 12.90Отказах се от тях. В крайна сметка взех DENSO K16PR-U (4.50лв) с един електрод (въпреки, че ме предупредиха, че с един електрод, колата няма да върви добре). Утре ще видя как е и дали ще имам проблеми.

              Коментар


                #8
                Денсото е по-добрият вариант. Това, че нямала да върви добре как го прецениха?
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Да и аз много се кефя на такива изказвания от продавачи :D , Вземи с един полюс, за газ е най-добре. Нямат ли Бош?

                  Коментар


                    #10
                    За БОШ четох, доста негативни мнения (във VW форума), а и нямаха. АЗ от DENSO съм доволен. Сега намерих кутийките на старите, на които съм писал, че съм ги сменил юли месец 2011. ОТ тогава досега съм им навъртял не 40хил, както си мислех, а близо 60. Доволен съм и от цената, защото някак по 12.90 (това е цената с намаление от 15%) за свещи CHAMPION не ми се даваха.Благодаря на отзовалите се

                    Коментар


                      #11
                      Само не разбрах на Шампиона какво им е?
                      Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

                      Коментар


                        #12
                        свещи

                        Дават че едните и другите стават за този модел кола друго е дали са истински .ЕднополюсниRC10YCC CHAMPION K16PR-U DENSO BKR5EZ NGK OE016 CHAMPION 46531918 FIAT Свещ запалителна - 2 електродаОЕМ: 46472021, 46463801, 5896824 75LMCR M. MARELLI 46463801-CHAMP FIAT 46472021-NGK FIAT BKR6EKC NGK K20TNR DENSO
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          колко,всъщност е живота на свещите?преди бях с ДЕНСО ИРИДИУМ на които им дават 100 000 км., но аз ги смених на 86 000, защото в един сервиз ми казаха "да не се занимавам с глупости" и ми сложиха обикновени НЖК, които вече са на 22 000 км.
                          FIAT STILO 1.6 16V 3 врати

                          Коментар


                            #14
                            Свещите са консуматив. През едни 50 000 трябва да се сменят, но обикновенно караме до последно
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              M5kov написа:
                              Свещите са консуматив. През едни 50 000 трябва да се сменят, но обикновенно караме до последно
                              Много бе, не беше ли на 30К ?Иридиевите ги дават на 100К, другите се сменят по често и като драснеш чертата излиза, че с иридиевите е по ефтино, макар че първоначално даваш малко повече пари. За мойте дадох 80лв, а ако трябва за 100К да сменям 3 комплекта свещи по 30-40лв/4бр излиза, че ефтиното излиза по скъпо
                              punto HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X