Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данни от диагностика/ФЕС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Данни от диагностика/ФЕС

    Здравейте,Днес реших да направя една нова адаптация на колата, та преди това поцъках да видя има ли нещо странно.И ето на това се спрях -ще приложа снимка на времената на инжекторите, но ме съмнява да са нормални, отделно и лог от живи данни:ламдата я дава само на 0.0000000, а втората на 0.002 и от време на време 0.008V това нормално ли е ? няма запписани грешки освен една за сензор на скоросомер, но сиг е буксата моля за мнение ?PS колата е Марийка 2000г. 1.6 49f
    Прикачени файлове
    Fiat Marea 2.4 JTD+
    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
    Renault 19/1.7mi/ - crash

    #2
    Виж тази тема, страница 6. Приложил съм снимки от работата на моята кола с правилно зацепен ремък и адаптирана напълно. С тези показатели колата работи отлично. Аз също съм с 1,6 -IAW49F 99г.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=75
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Видях снимките, но при мен данните са коренно различни Ангренажа е сменян в hit-ko в ямбол там все пак е доверен сервизЩе погледна днес утре пак времената, чакам и kkl vag com да погледна и с него времената, че сега съм с обдКолата върви нормално на газ ми дава разход 10Не знам, но не ми се струват нормални времената ми
      Fiat Marea 2.4 JTD+
      Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
      Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
      Renault 19/1.7mi/ - crash

      Коментар


        #4
        Тези времена да не си ги мерил при работа на газ?Някакви нереално ниски ми изглеждат.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          zlatarov написа:
          .....чакам и kkl vag com да погледна и с него времената, че сега съм с обд.......
          gas pedal - full throttle

          Коментар


            #6
            Не колега, на бенз. Е това и то май след адаптацията.Довечера ще слезна да се закача пак .Е като е на обд нали е малко по бавно обмена на данни, но въпреки това времената са нискиЗа педала не знам защо излиза така
            Fiat Marea 2.4 JTD+
            Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
            Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
            Renault 19/1.7mi/ - crash

            Коментар


              #7
              kaci написа:
              zlatarov написа:
              .....чакам и kkl vag com да погледна и с него времената, че сега съм с обд.......
              gas pedal - full throttle
              Диагностиката е правена на студен мотор предполагам. kkl vag com, и ние ще чакаме да покажеш
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Не, беше на 90-95градуса, след ресет на рс-то!Довечера ще пробвам пак и да видм как ще е(и ще кажа снимки), а за др кабел ще е утре даже ще видя и данните на абс-аНо от логовете се вижда как 4ти цилиндър не дава никви стойности
                Fiat Marea 2.4 JTD+
                Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                Renault 19/1.7mi/ - crash

                Коментар


                  #9
                  Сигурен ли си ,че си направил правилно адаптацията? След натискането на бутона в програмата извади ли ключа? Изчака ли към 1 минута преди да стартираш двигателя без пипане на педала на газта?
                  Play Golf ,but not drive golf!!!
                  Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                  C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                  Коментар


                    #10
                    Амиииии...Възможно е да не е било минута Принципно нали се прави така:КонтактРесет през фесИзчакване малко да кажем 2-3мин без подаване на каквато и да е газГасишЧакаш 1-2мин и палишРаботи 1-2мин и газ три пъти един след друг до над 4500обор. За по 3 сек.След това газ до над 5к пак три пъти за по 3сек ? Довечера ще я направя пак ако бъркам някъде споделяйтеТрябяа да не свети мигащият чек и да няма грешки Сега като се зачетох ... какво ме питаш НЕ не съм го направил така Дадох на контакт ресетнах, изключих и запалих ! Не съм вадил ключа за 1 мин!
                    Fiat Marea 2.4 JTD+
                    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                    Renault 19/1.7mi/ - crash

                    Коментар


                      #11
                      Задължително е да си на бензин (предполагам знаеш, ама аз да кажа)Аз не форсирам до 4500 оборота.Давам на контакт, след това адаптация през ФЕС, вадя ключа, изчаквам към минута, след което паля двигателя и изчаквам 4-5 минути да поработи . През тези 4-5 минути не пипам педала.Имаш ли някакви проблеми с колата ? В смисъл каква е причината да я адаптираш?
                      Play Golf ,but not drive golf!!!
                      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                      Коментар


                        #12
                        Ако не форсирам до 4500 три пъти и после три до 5000-6000 обор. Не спира да ми мига чека и дава грешка Р0130 май беше Като цяло по тегаво пали, но направих и леко почистване на дросела със спрей и за това искам да я адаптирам
                        Fiat Marea 2.4 JTD+
                        Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                        Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                        Renault 19/1.7mi/ - crash

                        Коментар


                          #13
                          Така днес слвд малко игра задавих колата.. пуснах тест на 1-4 инжектори, а преди това на бенз помпа И колата се задави(не го знаех) викам си баси чупих нещо и реших, че с нов ресет ще се оправи ДА ама не пак не запали.Оставих я 1ч и я пробвах, запали Времената обаче си остават такива като на първата снимка Ще я оставям така и евентуално ще налея една добавка в бенз за инжектори. Да го правя ли?Чакам ккл кабела и утре ще разгадавам абс-а явно ще правя тема и в раздел спирачна с-ма Искам да замеря и налягането на бенз и тогава ще го мисля това с тез времена, освен ако не подскажете нещо
                          Fiat Marea 2.4 JTD+
                          Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                          Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                          Renault 19/1.7mi/ - crash

                          Коментар


                            #14
                            Първо измери налягането на бензина. Или направо свали помпата и я огледай и почисти.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Добре, но кажете къде се извършва това ако може?В лиан сервиз дали ще може, че нали каруцата ми е от новите и клапна за налягане е в помпата вътре, и на рейката има винтилДаже и няма горивен филтър и той бил вътре Как се почиства?
                              Fiat Marea 2.4 JTD+
                              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                              Renault 19/1.7mi/ - crash

                              Коментар

                              Working...
                              X