Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило проблем при работа на празен ход и набиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило проблем при работа на празен ход и набиране

    Здравейте! Миналата седмица си купих фиат Стило 1.6 16v 103 коня, 2003 година. Имах газ, която беше монтирана в Италия. Когато запаля колата, и поработи 3-4 минути, оборотите падат под 1000 и все едно тръгва да загасва, но ги вдига и не загасва + като набирам почва да прекъсва ускоряването също, все едно губи мощност за секунди. Имах чек, че ланда сонда е за смяна, смених я, загасна чека, но пак си имам същия проблем! този проблем е и като я карам на бензин, и като я карам на газ. Сменихме свещите, като я купих, но не съм сменял кабелите, и утре ще ги сменим и тях? Дано да е от тях ? някой друг имал ли е този проблем ?Имам и още един проблем, който не мисля, че е свързан, но постоянно ми свети лампата на бензин, като я качихме на компютър ми изписа, че проблема е в таблото , не мисля, че е свързан, но да ви кажа и тази инфорация ? Този проблем как може да се реши?

    #2
    Кабелите нямат особен смисъл да ги сменяш. Ти имаш бобина директно на всяка свещ. Възможно е някоя от тях да е заминала. Имам 4 броя. Ако искаш може да се разберем събота/неделя или през почивните дни да минеш да сменим бобините с тези, които имам и да видим дали няма да се оправи - пък ако стане ще черпиш една бира. :D
    Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
    Fiat Stilo '02 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Ако стане ще е повече от една бира :D

      Коментар


        #4
        Само да кажа че бубините ги хваща чека, и най-малкия проблем да има с тях веднага набива грешка. Нормалните обороти на тоя двигател са 800 ! Хубаво е да се направи нова адаптация на мотора, тя става за 2 мин с Еку скана.Хубаво е да се почне от някъде а адаптацията от приятел е безплатна така че не пречи да се опита.Това стило (общо 1.6 ) страда от замърсяване на дросела. Газовата каква е , инжекцион или обикновена ?
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          Хм... моят двигател е същия и при мен нормално оборотите са под 800 - около 760, но да не размиваме темата...Ще прочетем и грешките и ще видим дали има нещо, а пък имам и регистрирана версия на Екускан и може да направим и една адаптация. Ако искаш включвай се и ти в сбирката :D
          Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
          Fiat Stilo '02 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Ами нямам нищо против стига да е Неделя че тогава съм почивка Може направо да отидем на срещата на клуба а пък и да ви дам някоя друга карта за отстъпки на ЕКО там има доста умни глави може и да му намерим проблема на колегата Ще прехвърлим и някоя друга част за да ги изключваме като вероятност и т.н Той колегата гледам е от Сердика и срещата му е страшно близо.
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              Я аз съм изпуснал. Я дай линк към срещата ? То и аз мислех за Неделя да бъде.
              Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
              Fiat Stilo '02 1.6 16V

              Коментар


                #8
                Заповядай.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=48498Как ще ме навиете пак да идвам...Ще има ли лаптоп?
                Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                Коментар


                  #9
                  lhristov написа:
                  Заповядай.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=48498Как ще ме навиете пак да идвам...Ще има ли лаптоп?
                  Да взема и аз да намина (ако съм почивка де). Имате кабели от мен но нямам лаптоп.По темата на колегата и аз си мисля че само с адаптация ще се оправи.
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    cs_aleksandar написа:
                    Само да кажа че бубините ги хваща чека, и най-малкия проблем да има с тях веднага набива грешка. Нормалните обороти на тоя двигател са 800 ! Хубаво е да се направи нова адаптация на мотора, тя става за 2 мин с Еку скана.Хубаво е да се почне от някъде а адаптацията от приятел е безплатна така че не пречи да се опита.Това стило (общо 1.6 ) страда от замърсяване на дросела. Газовата каква е , инжекцион или обикновена ?
                    Обикновена е. В момента не свети чек, но не съм може на предишен етап тази грешка да е била изтрита, само предполагам.ПП днес като излизах от нас около 10 минути колата се държа перфектно без забележки, и тъкмо се зарадвах :D и пак почна, но определено в доста по-лека степен от предишните дни, което ме озадачи доста... но като цяло може би извода е, че като загрее прави проблема. Понеже като ми загрее, прехвърля на газ, си казах да не е нещо от газта и я изключих, но проблема не изчезна и пак си я включих.

                    Коментар


                      #11
                      Банда,аз имам и лаптоп и кабел, а имам и кабел за газова Романо + софтуер. Само не знам дали ще успея в неделя на обяд, че срещата гледам е за 12ч.От моят опит мога да кажа, че Стилото е доста капризна кола от към газ, и ако не е настроена газовата прави проблем и на бензин докато не покараш известно време на бензин и не си оправи настройките ( или по конкретно корекциите на сместа).Понеже по мое мнение нашите сервизи не настройват коректно газовата или то поне не го изпипват, си изработих сам система за настройката на газовата, като ползвам софтуера на Романо и една ескелска таблица, която си направих. Мога да ви разкажа за какво става дума и според мен и на теория и на практика работи .
                      Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                      Fiat Stilo '02 1.6 16V

                      Коментар


                        #12
                        SypheRrr, впечатлен съм :D

                        Коментар


                          #13
                          Да ти кажа хич не е хубаво.За съжаление неволята ме накара да се науча, а не се знае дали не правя пълни глупости. :D
                          Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                          Fiat Stilo '02 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            Оправихме го. Оказа се че бобините работят, но като ги извадихме - ужас. Едната беше сцепена на върха и беше привързана с изилирбанд. Друга само я пипнахме и се разпадна, а другите 2 си бяха изгорели и нацепени на върха. В общи линии изгоряла и пробила изолация. Сменихме ги и заспа. Колегата ще каже дали е добре сега като покара , а дано качи и снимки да ги видите.
                            Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                            Fiat Stilo '02 1.6 16V

                            Коментар


                              #15
                              Да сменихме ги. Бяха в ужасно състояние, особено 2 от тях. Не правеше проблема, но не съм я карал малко, в понеделник като я покарам повечко, ще докладвам.http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...419094435f.jpg

                              Коментар

                              Working...
                              X