Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загасва веднага след палене! Brava 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загасва веднага след палене! Brava 1.4 12V

    Здравейте колеги!Доста се рових в нашия форум, но не успях да намеря решение за моя проблем. Та... Автомобилът ми е с газова уредба и на газ нямам никакви грижи. Отказа обаче да работи на бензин, а в това студено време няма как да мина без него. Спазвах правилото да не се кара само на газ и от време на време движех и на бензин. След като запали веднага гасне, ако не държа натиснат педала на газта. Предположението " стъпково моторче" идва веднага. Да, но когато загрява на газ няма колебание в обороти и си ги намалява плавно с повишаване на температурата. Предположения за датчик на колянов вал, свещи, кабели щяха да се отразят на работата и на газ, а и са нови. Бензин изглежда стига щото се форсира ако натискам педала на газта, пък и мирише доста на " суров" бензин ако го направя.Работата на бензиновата помпа се чува нормално - завъртане после клапанчето ..... . Реших в движение да превключа от газ на бензин - забива муцуна веднага колата, губи мощност. Та ви моля за съвет, кое ще е това дето не повлиява работата на газ, а ми прави уюни на бензин?Благодаря ви предварително!
    The solution is loud and clear!
    FIAT Brava 1.4 12v 1997

    #2
    На мен ми идва на ум за ламбда сонда и прекалено гориво и евентуално давене на двигателя. А катализатор имаш ли?
    ===/////===
    Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
    Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

    Коментар


      #3
      Дюза, Помпа - нищо че я чуваш, горивен регулатор.Предполагам дюза или помпа.още нещо - Стар бензин
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Да започнем от най-простото.Кога се появи проблема,и правено ли е нещо по различно по колата преди появата му,или просто изведнъж?
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          Ми покарай на бензин 100-200км. След това ще говорим.
          Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

          Коментар


            #6
            gaz написа:
            Ми покарай на бензин 100-200км. След това ще говорим.
            Ако говориш за адаптация 1.4 няма такова животно и 1000км да кара пак същата работа!
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              Ммм...тъп въпрос, но да си забелязал от както прави тези номера да е изцапан повечко двигателя? Абе с две думи вземи още един човек и виж преди/след моно-то да не изхвърля бензина.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                Колеги благодаря ви за бързите отговори! Това което писахте наистина са потенциални причини. Поздрави на S_BANKOV. За сега проблема "изглежда" решен с откачване на клемите на акумулатора. След многото експерименти това даде резултат (или поне така изглежда).Нямам емулатор на инжекциона и на ламбдата , кажете ако мислите, че трябват. .
                The solution is loud and clear!
                FIAT Brava 1.4 12v 1997

                Коментар


                  #9
                  Само откачане на клемите на акумулатора за 20-30 минути ще помогне.Трябва да се нулира компа.Ако не се нулира и продължи проблема ,тогава търси причината в ТПС потенциометъра.Ако пък се оправи с откачане на клемите ,то тогава си монтирай емулатор на дюзата и реле на ламбдата.Другият вариант е да ти направят компютъра да се нулира при всяко гасене.Това е и най-евтиният вариант.
                  Fiat 1.4 12V
                  Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                  Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                  Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                  Коментар


                    #10
                    valentino321 написа:
                    Само откачане на клемите на акумулатора за 20-30 минути ще помогне.Трябва да се нулира компа.Ако не се нулира и продължи проблема ,тогава търси причината в ТПС потенциометъра.Ако пък се оправи с откачане на клемите ,то тогава си монтирай емулатор на дюзата и реле на ламбдата.Другият вариант е да ти направят компютъра да се нулира при всяко гасене.Това е и най-евтиният вариант.
                    Емулатор за Моно на газ има ли ?
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      Fiat_Punto11 написа:
                      Емулатор за Моно на газ има ли ?
                      Има,аз лично карам с такъв.Той не прави нищо повече от това да ти прекъсне сигналният проводник на ламбда сондата и да прекъсне дюзата през паралелно съпротивление така,че компютъра да си мисля,че я има.
                      Fiat 1.4 12V
                      Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                      Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                      Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                      Коментар


                        #12
                        valentino321 написа:
                        Fiat_Punto11 написа:
                        Емулатор за Моно на газ има ли ?
                        Има,аз лично карам с такъв.Той не прави нищо повече от това да ти прекъсне сигналният проводник на ламбда сондата и да прекъсне дюзата през паралелно съпротивление така,че компютъра да си мисля,че я има.
                        Някой може ли да ми каже колко ома е това съпоротивление ?
                        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                        Коментар

                        Working...
                        X