Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT STILO 1,6 температурата и перката полудяха !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    половин година след като презапоих пиновете и преместих ECU-то при АБ нямам никакви проблеми с колата явно това си е задължително упражнение при Стило 1.6 за да се избегнат всякакви проблеми
    Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

    Коментар


      #32
      И аз искам да го преместя, ама тук в Бургас никой, не иска да го прави, а и сам не искам да се захващам, че не съм много наясно с нещата.

      Коментар


        #33
        За тая работа, аз не бих взел повече от 10 лв., предполагам за това не им се занимава на сервизите.Стегни се малко, какво толкова сложно има да го преместиш :/
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #34
          аз лично махнах АБ пробих 4 дупки на страницата от към двигателя и го хванах с болтове като масата я взех директно от АБпо късно ще кача снимка да видиш и ако ти се занимава си го направи сам няма смисъл от майстори за това !
          Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

          Коментар


            #35
            Сигурно, ще се наложи сам да го правя. Притеснявам се да не оплескам нещата. Видях клипче, как е поставено на Г-образна рамка, захваната от единия край за кутията на АБ. Явно има и други варианти. Ще се радвам да видя и ти как си го направил.

            Коментар


              #36
              ето колега
              Прикачени файлове
              Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

              Коментар


                #37
                Благодаря. С колко болта си го захванал, че не мога да видя хубаво? Виждам и свински опашки. На мен стената на кутията на АБ не е равна (преполагам и на теб е така) и не може да легне хубаво на нея. Освен това къде си вързал заземлението. При мен има две (явно нещо са преправяли). Едното кабелче излиза от снопа кабели който е пред оригиналното място на Еку-то. А другото идва от минусовата клема на АБ. Двете съответно са закрепени посредством клемни обувки към левия и съответно десния предни болтове на Еку-то. Ако трябва ще направя снимка, да се види как е точно.

                Коментар


                  #38
                  само един болт на който съм вързал масата за АБ останалото е със свински опашки но все пак това е временно докато си направя планка като тази за която говориш !
                  Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

                  Коментар


                    #39
                    Да, ясно. И аз трябва да видя кой ще я прави тази планка, че сам нямам възможност да я направя.

                    Коментар


                      #40
                      stilo_new написа:
                      Да, ясно. И аз трябва да видя кой ще я прави тази планка, че сам нямам възможност да я направя.
                      ами прави го така докато ти направят планка и моето е уж временно но ще видим
                      Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

                      Коментар


                        #41
                        Колеги да вдигна темата, че имам подобен проблем с температурата вече половин година и не мога да намеря решение. Виждам, че са се изказали опитни колеги и искам помощ, че вече ми иде да захвърля всичко с това стило. Накратко Стило бензин с газ 1.6, 2002 г., стрелката на температурата се покачва бързо и стой доста след средата, в резултат на което перката работи на 2ра степен и така през цялото пътуване градско или по магистрала. Сменени неща от тогава насам - термостат, датчик температура, водната помпа е сменена преди 30 хил. Отворихме и компютъра, имаше неща за презапойване. Проблеми с грешки не ми е правил досега. Днес го преместихме до кутията с батерията, като си мислех, че проблема ще се реши с това. Покарахме известно време - стрелката закова средата и стоеше доста дълго така (преди 10 мин каране и пак температура) си помислих, че проблема е решен. Но по едно време пак скочи изведнъж в червеното и пак същото.Вече незнам какво да погледна, местя, чистя или да сменя. Ако се сещате за нещо друго да проверя преди да я не реша да я разкарам.
                        Fiat Stilo 1.6 16v

                        Коментар


                          #42
                          кола

                          Иначе температурта висока ли е да се включва перката или не е толкова топло за тора степен.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #43
                            Re: кола

                            kluchar написа:
                            Иначе температурта висока ли е да се включва перката или не е толкова топло за тора степен.
                            И при мен мериха и провервваха охладителна система и казват, че механично няма проблеми. Вече си мисля и аз за гарнитура, въздушна възглавница или запушен радиатор. Но защо тогава като изместихме компа се оправи за известно време.
                            Fiat Stilo 1.6 16v

                            Коментар


                              #44
                              Re: кола

                              phones3 написа:
                              kluchar написа:
                              Иначе температурта висока ли е да се включва перката или не е толкова топло за тора степен.
                              И при мен мериха и провервваха охладителна система и казват, че механично няма проблеми. Вече си мисля и аз за гарнитура, въздушна възглавница или запушен радиатор. Но защо тогава като изместихме компа се оправи за известно време.
                              Малко развитие по темата. Проблема изчезна, толкоеа мистериозно, както се беше появил. Така, че при проявата на странен ел проблем, препоръчвам първо преместване, след това смяна на части.
                              Fiat Stilo 1.6 16v

                              Коментар


                                #45
                                Колега , след такива процедури задължително се занулява или се връщат фабрични настройки ( не си спомням точно как се наричаше
                                Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

                                Коментар

                                Working...
                                X