Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.6 16V грешка ламбда сонда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo 1.6 16V грешка ламбда сонда

    Здравейте колеги,имам следният проблем, фиатката и светна жълтата лампа и лекичко тресеше. Реших , че е от свещите, сменихме ги, изтрихме грешката от компютъра. След това лапата отново светна и според човека при който я водих е грешка в ламбда сондата на колата. Карахме я вързана с компютъра данните от двигателя били ок. Каза ми да махна катализатора, отивам при майстор за това , той ми каза да не махам катализатора, тъй щяла да почне да харчи много и т.н. Понеже колата е на газ , реших да отида и до газаджията да я погледне , върза я на компа оправи тресенето изтри грешката, докато днес не се появи отново. Колата дава и значително по-висок разход, не е толкова пъргава и подпушва от време на време. Моля, за съдействие, майстор в София или съвет от какво може да е.

    #2
    На Стило 1,6 не са ли 2 сонди и какви са точно грешките. Не е важно да се изтрият, това и аз и други от форума могат да тиго направят. Важно е да се разбере каква и защо се записва грешката.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      veselin10 написа:
      На Стило 1,6 не са ли 2 сонди и какви са точно грешките. Не е важно да се изтрият, това и аз и други от форума могат да тиго направят. Важно е да се разбере каква и защо се записва грешката.
      сондите са 2 Като махнеш катализатора ще светне постоянно докато някой софтуерно не я изключи (2 та сонда)иначе по темата закачи я на диагностика и си запиши точните грешки според мен нещо м/у газовата се омешват нещата но да видим
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #4
        1)дай точните кодове на грешките 2)не махай катализатора. Можеш да си направиш беля ако не се направи като хората както каза колегата по горе грешки в компютъра, висок разход и така нататък
        Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
        Fiat Stilo '02 1.6 16V

        Коментар


          #5
          Колеги, дайте контакт на някой майстор за София, че на моя май му нямам вече много доверие ?Благодаря, че се включихте толкова бързо със съвети.

          Коментар


            #6
            yotoww написа:
            Колеги, дайте контакт на някой майстор за София, че на моя май му нямам вече много доверие ?Благодаря, че се включихте толкова бързо със съвети.
            http://forum.fiat-bg.org/viewforum.php?f=8 Ей тук има доста, избирай си .
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар

            Working...
            X