Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много лоша работа на празен ход Брава 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Проблема е решен :P Оказа се че има доста неща за правене... Нова гарнитура на всмукателния колектор, нови гумени уплътнения на всмукателния колектор, нов маркуч за сервото на спирачките, уплътнения за плочката на газта (и още два винта,че беше захваната само с 1),и като за десерт клапана за картерната вентилация се беше разпаднал на съставни части (и той бе сменен). п.с. Благодаря на S_Bankov за насоките,които ми даде миналата седмица. п.с. 2. Следващия път бирите са от мен
    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

    Коментар


      #17
      Важното е че пак си на пистата
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Да питам и тук.Може ли да се кара и оказва ли влияние,ако клапана за картерната вентилация го няма?

        Коментар


          #19
          Мисля, че е проблем ако го няма, пък и един колега беше писал, че от него оборотите му на празен ход били доста високи. Следователно оказва влияние.
          1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
          2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

          Коментар


            #20
            willow75bg написа:
            Да питам и тук.Може ли да се кара и оказва ли влияние,ако клапана за картерната вентилация го няма?
            Клапана ти трябва да е завит под дросела, да не търсиш искроуловител вместо него? Да оказва влияние.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Някой може ли да пусне една снимчица , къде се намира този клапан и какво представлява, че имам съмнения, че ноя нещо се е*ава.
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #22
                veselin10 написа:
                Някой може ли да пусне една снимчица , къде се намира този клапан и какво представлява, че имам съмнения, че ноя нещо се е*ава.
                Проследи маркуча който идва от капака на клапаните и се разклонява на две, единия отива в оня гаден дефицет маркуч след дебитомера другия отива на клапана, който е завит под дросела.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #23
                  На самия дросел ако е , при мен го няма това чудо. Имам и резервен(оригиналния от колата) дросел и сега го разгледах, и там няма нищо което да се завива или да влиза в него маркуч. Май ще трябва да се видим...
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #24
                    Ето това чудо, което се е разпаднало на съставни части от лявата страна на снимката е клапана, завива се на посоченото място на дросела.
                    Прикачени файлове
                    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                    Коментар


                      #25
                      Може ли да посочиш последователноста на частите при клапана?Аз намерих пружината и самото клапанче,но нямах шайбата.Не успях да го сглобя и сега съм без него.

                      Коментар


                        #26
                        Първо се слага пружинката после буталцето и накрая шайбата.
                        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                        Коментар

                        Working...
                        X