Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат пунто 1.2 60кс мк2 188 няма ниски обороти-моля за помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат пунто 1.2 60кс мк2 188 няма ниски обороти-моля за помощ

    Здравейте,колеги имам проблем с ниските обороти .Като подам газ и първо падат оборотите и почти да угасне и след малко се форсира.ходих на майстор и пак същото сменихме кабели свещи и няма разлика.От форума разбрах за стъпковото моторче но майстора каза че не е от него или защото не знаеше как се сваля, ако някои може да ми каже.Закачиха я да видят за грешки но нямаше.И моля кажете този модел имали горивен филтър и къде се намира.Много ще съм ви благодарен.Модела е 1999г. 1.2 60кс 188 sx с кръглия въздушен филтър няма климатик.Благодаря ви много.

    #2
    Добре е да се провери налягането на горивото в рампата. Дали не пада рязко при натискане на газта? Едва ли е запушен горивен филтър (впрочем, аз и не знам дали има), тогава щеше въобще да няма мощност, а при тебе двигателя все пак тръгва след малко. Когато работи на празен ход, държи ли обороти? Колко?
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Като запаля и гасне жеднага на следващото палене няма проблем по някога не го прави това но много често взе да го прави ,като подам газ и аха да угасне и след това се форсира .Като пък загрее почва и да ги мени много оборотите ту на горе или на долу.Ходих на компютарна диагности и ми казаха че нямам проблем било лошо гориво.Бях сси заредил от лукойл пълен резервоар и като привърши заредих на петрол и от тогава взе да ги прави тези номера.

      Коментар


        #4
        Колата газово има ли? Ако да и на двете горива ли го прави?
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          аре стига сте го мислили, стъпковия мотор е.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Колата няма газова ,а за стъпковия мотор казаха че не е от него като ходих в сервиза.Стъпковото моторче е набито при клапата и няма болтове ,моля някои да каже как се сваля благодаря предварително.

            Коментар


              #7
              Абе той ти е казал, ама Банков е прав. Отиди и при друг майстор да видиш какво ще каже.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                Така и мисля да направя,но първо ще заредя от друга бензиностанция да не би да е горивото,направо незнам какво да го правя това пунто направо се разболях от както е болен.

                Коментар


                  #9
                  dikev написа:
                  Колата няма газова ,а за стъпковия мотор казаха че не е от него като ходих в сервиза.Стъпковото моторче е набито при клапата и няма болтове ,моля някои да каже как се сваля благодаря предварително.
                  Може и да е здрав мотора но да смуче от някъде допълнително въздух при него. Ефекта е един същ.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар

                  Working...
                  X