Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешка с ламбда сонда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грешка с ламбда сонда

    Здравейте, взе да ми светва чека, като свържа лаптопа и ми дава тази грешка (Някой, ако може, да ми даде добра версия на FES, ще съм благодарен, че нещо моя се бъгна )Като светне чека, като настъпя рязко педала на газта до долу и няма секунда-две и чека гасне. Това се случи като заваля дъжд и явно може би се е намокрил някой кабел долу на ламбда сондата и е изгубила връзка, предполагам?http://store.picbg.net/pubpic/3B/A1/...5602a33ba1.jpg ето това е ламбда сондата, намерих кутията наскороЧувал съм, че някои ламбди сонди трябва да се запояват кабелите, а не да се усучат там и малко изолирбанд Дали да пробвам да ги запоя и да ги увия по-хубаво или как да действам? Възможно ли е вече да си е заминала?И ако трябва да се запои какво да ползвам тинол или калай?
    Прикачени файлове
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Казват че не е хубаво да се запоява ламбда сондата,затова на универсалните които са без букса има едни метални тръбички които се стискат със специални клещи и се получава връзка,аз ползвам лустер клема.

    Коментар


      #3
      kiriluz1 написа:
      Казват че не е хубаво да се запоява ламбда сондата,затова на универсалните които са без букса има едни метални тръбички които се стискат със специални клещи и се получава връзка,аз ползвам лустер клема.
      Значи викаш да пробвам с тях, но после с какво си ги увил да не се мокрят? Изолирбанд яко или?
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        GaTio2 написа:
        kiriluz1 написа:
        Казват че не е хубаво да се запоява ламбда сондата,затова на универсалните които са без букса има едни метални тръбички които се стискат със специални клещи и се получава връзка,аз ползвам лустер клема.
        Значи викаш да пробвам с тях, но после с какво си ги увил да не се мокрят? Изолирбанд яко или?
        можеш и с тях можеш и с клеми на края ги уви с БИ-ШОП държи на топлина и на вода и от топлото се затваря херметически ако си го увил хубаво
        Fabbrica Italiana Automobili Torino
        F I A T - BraVo 2.0 20V HGT 97
        F I A T - Uno 0.9 85 500 000 km dvg железо! Вече с 1050 кубика Abarth 70 hp
        F I A T - CoUpe 2.0 16V LE Style

        Коментар

        Working...
        X