Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРоблем с палене - фиат пунто кабрио 1.6 бензин 94 година

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПРоблем с палене - фиат пунто кабрио 1.6 бензин 94 година

    Здравейте , проблема е следния .Колата спря да пали ,без да е имала никакви симптоми.Проверих всички бушони , свалих буксата на бензиновата помпа,защото не я чувах и се оказа,че няма ток на нея.Направих опит да пусна друг + , колкото да запали но не се получи.След няколко часа ,като постоя колата взе,че запали но прекъсваше доста и светеше на таблото едно като дюза/разпръсквач! Изгасих я и ,когато опитах да запаля пак , не можеше .Свалях релетата,които са зад двигателя ,проверих ги и двете ,работят си ... Къде да търся проблема ? Мерси

    #2
    Пробвай с датчик запалване колянов вАл. Мен така като ми изгоря,въртеше само на стартер и светеше "умната" дюза 30лв е нов
    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

    Коментар


      #3
      Погледни свещите и кажи как са?
      FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

      Коментар


        #4
        Свещите са Нжк на по-малко от месец. Просто ми е интересно ,как има ток до помпата,когато си реши...иначе датчика на вала,той може ли да прекъсва помпата и как да го проверя. Отделно има и някаква аларма,която никога не е ползвана.Намира се отпред до акумулатора,според мен е заводска ,не прилича да е слагана допълнително.Преди време я бяг махнал и не палеше , но когато я върнах нямаше проблеми. Преди малко направих опит да запала,но запали за 1 секунда и веднага изгасна ...

        Коментар


          #5
          Абе не ме интересува каква марка са ти свещите, и на какви километри са. Виж електродите дали са мокри, черни, мазни, бели или керемидени.
          FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

          Коментар


            #6
            Колата е за диагностика ,може и регулатор гориво да е
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              Днес на диагностика казаха,че било ЕГР клапан!Но беше късно и колата беше топла,та остана за понеделник да я правят.Понеже сестра ми я закара,малко се осъмних,че може да е това .... Не съм запознат,но някой разбирач , може ли да каже ,това може ли да направи такъв проблем ? Колко пари в това чудо ?Също са казали,че тоя мотор бил спортен и по принцип не работил добре ...

              Коментар


                #8
                Не знам дали изобщо имаш такъв клапан ,но знам че колите при запушен такъв или премахнат вървят по добре ,ти прецени дали е от него !
                FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                Коментар


                  #9
                  Мотора няма егр! Моя мотор е същия,че е спортен ,спортен е донякъде. Работи изключително гладко (ако по него всичко е в час) ...но определено смени сервиза,само заради констатацията която са направили. Понеже сега възстановявам същия мотор,няма кой знае колко по него,не е сложен.
                  Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                  Коментар


                    #10
                    fuel injekcion написа:
                    Не знам дали изобщо имаш такъв клапан ,но знам че колите при запушен такъв или премахнат вървят по добре ,ти прецени дали е от него !
                    Има имааа, и при откачен куплунг изобщо не пали, а при запален двигател откачиш ли куплунга веднага изгася. Но пък е на толкова лесно място и толкова лесно се сваля (5 минути са много). Ограденото с червено, вадиш куплунга и две болчета с ключ 13.
                    Прикачени файлове
                    FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                    Коментар


                      #11
                      Имало е и други грешки,които са били изчистени и не свързани с двигателя.Иначе точно това от снимката,което е оградил колегата е дадено като проблем.Свалено е и са казали,че ако му е здраве електрониката ,само ще го раздвижат вътре ,но може и да е изгоряла.Чак понеделник ще знам резултати ... но не дават гаранция,че ще се оправи ако от това е проблема ,просто това им излиза на тях

                      Коментар


                        #12
                        Пробвал съм да разкачам следните букси и резултатите са:Без EGR гасне веднага и не палиОт стъпковото моторче за празен ход също може да припалва и изгася.Без TPS си работи съвсем нормално, но свети лампатаБез темп. датчици на входящ въздух и на охл. течност- работи но свети лампаБез ел. клапан за вентилация на резервоара - работи но свети лампаЗа МАР сензора не се сещам дали съм правил пробаДатчика на колянавия вал не съм го разкачал защото 100% ще изгасне и няма да запали
                        FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                        Коментар


                          #13
                          fuel injekcion написа:
                          Не знам дали изобщо имаш такъв клапан ,но знам че колите при запушен такъв или премахнат вървят по добре ,ти прецени дали е от него !
                          Да така е само една подробност, задължително трябва да са дизелови Бензиновия двигател няма ЕГР клапан
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа:
                            fuel injekcion написа:
                            Не знам дали изобщо имаш такъв клапан ,но знам че колите при запушен такъв или премахнат вървят по добре ,ти прецени дали е от него !
                            Да така е само една подробност, задължително трябва да са дизелови Бензиновия двигател няма ЕГР клапан
                            Банков твоя двигател нали не е такъв, от къде знаеш тогава, че този мотор няма EGR? Това е система за многоточково впръскване GM, и я има монтирана както в OPEL (корса, калибра) така и във FIAT PUNTO 1.6, и всичкото това е на бензин. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                            FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                            Коментар


                              #15
                              прав си погледнах в ауто дата-та и видях че има рециркулационен клапан. но неговото затапване не решава нещата като при дизеловите мотори.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X