Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Моноинжекция PUNTO MK1 1.1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Моноинжекция PUNTO MK1 1.1

    Здравеите колеги.Имам "малак" проблем,ще започна на кратко от самото начало.Автомобила работеше само на газ последните 2години,след наложащ ремонт на двигателя (смяна на гарнитура на главата),реших да подкарам пунтото и на бензин,смених бензиновата помпа и горивния филтьр.На бензин естественно не запали,на газ нямах проблем,но когато обарнех от газ на бензин колата гаснеше,след което свалих инжектора(ако така мога да го нарека)поизчистих го чрез накисване в бензин и леко продухване,монтирах го и..... край нито на бензин нито на газ иска да запали.Моля някой ако има идеи или се е сбльсквал с нещо подобно да даде някой савет какво да правя.Благодаря предварително.

    #2
    кола

    Нещо си забравил при монтажа или си укъсил някой жица Всичко ли гасне като е на контакт
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Проблем

      Всичко на таблото си свети нормално при контокт и при опит за палене.Нищо не ми е останало,всичко е монтирано кадето и както си беше.При многоброините опити да запаля,с леко подаване на гас от педала дава знак че ще запали,но уви няма никой.Най интересното е че неиска и на газ да запали,ваприки,че газта няма нищо общо с инжектора.А за окасяване несам сигурен,но мисля,че няма.Чудя се дали да не проверя бушоните.Ти как мислиш,може ли да е от там?

      Коментар


        #4
        Re: Проблем

        DJSTENLI написа:
        Всичко на таблото си свети нормално при контокт и при опит за палене.Нищо не ми е останало,всичко е монтирано кадето и както си беше.При многоброините опити да запаля,с леко подаване на гас от педала дава знак че ще запали,но уви няма никой.Най интересното е че неиска и на газ да запали,ваприки,че газта няма нищо общо с инжектора.А за окасяване несам сигурен,но мисля,че няма.Чудя се дали да не проверя бушоните.Ти как мислиш,може ли да е от там?
        цъка ли ти клапанчето на газта ?
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          а краш бутона, проверен ли е?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Клапана работи няма проблем с него.А вапросния "краш бутон" незнам каде е и какво представлява.

            Коментар


              #7
              DJSTENLI написа:
              Клапана работи няма проблем с него.А вапросния "краш бутон" незнам каде е и какво представлява.
              Сега смятам да драпна колата до газ станцията да и расна малко газчица да не е по някаква случаиност да е излетяла вапреки,че като развия трабичката от клапана пуска газ.

              Коментар


                #8
                Виж за краш бутон или под шофьорската седалка или при педалите, това ти изключва помпата при удар, много често при монтаж на газ захранването на клапана се взема от там, с цел при удар да прекъсне и газта.Провери и релето на бензиновата помпа, много често като изгори бензиновата помпа гори и то, и изобщо чувал и се да работи, до клапана за газта стига ли захранване? има ли ток до дюзата?
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Реших проблема с паленето на газ може да ми се смеете малко ама ко да се правибеше сваршила газта.Заредих,малко центровка и стана работата.Остана ми проблема с бензина.Помпата работиподкачва бензин които стига до инжектора,впрасква в смукателите и до там.С две думи неще да работи на бензин.Защо,за мен остава пална загатка.

                  Коментар


                    #10
                    Краш бутона му открих мястото,отляво на шофьорската седалкадаже доста пати сам се чудел за какво е това,но в краина сметка под гуменото тампонче нямя нищо от както сам я купил колата.

                    Коментар


                      #11
                      Някой може ли да ми каже цена на инжектора за моното на Пунто МК1 1.1

                      Коментар


                        #12
                        Цената за нов няма да ти хареса.http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_pc...13-12B1&_rdc=1
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря колега,а само тази част с буксичка не се ли продава отделно?

                          Коментар


                            #14
                            наскоро гледах в нет-а че цял моноинжекцион е към 20-30лв, виж ОЛХ :D
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              bmahob написа:
                              наскоро гледах в нет-а че цял моноинжекцион е към 20-30лв, виж ОЛХ :D
                              благодаря,ще проверя и там.

                              Коментар

                              Working...
                              X