Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат браво 1,8 губи вода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат браво 1,8 губи вода

    Привет колеги . Фиатката започна да губи вода , а не виждам да тече. Интересното е че мотора работи малко шумно. Не знам дали да очаквам да омеша маслото или да си карам. Чудя се дали да отворя главата или да инвестирам в основен ремонт.

    #2
    При мен не го омеши, издуха гарнитурата без да засяга маслопровод. Доближи нещо отзад на ауспуха когато е загряла и виж дали се овлажнява. Това го видях като ми тестваха моята. Загрява ли прекалено бързо?
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      Пробвах номера с ауспуха и всичко си е наред. Освен да тече от някое място което е трудно достъпно и да не се вижда. А за температурата не мога да кажа че бързо загрява, но днес ми направи впечатление че вдигна градусите съвсем малко на средата . Дано да е от климатика

      Коментар


        #4
        и при мен така правеше и протече водната помпа Сигурно шумът е от лагера и .Свали капака на ангренажа( не се изискват специални инструменти и уменяи и погледни дали ти е влажно под помпата. Моята имаше шум и леки загуби, докато един ден (миналата седмица) не протече много и разбрах от къде е проблема Не е сложно и сам да си я смениш ако е от нея. Не я мажи със силикон, както правят в много сервизи, опръстена си върши работата добре.Другия вариант е ако ти се поти челното стъкло като пуснеш парното, тогава си за радиаторче. И при него губил малко но сигурно вода. От него освен изпотяване има и омазняване на прозореца и лека миризма на антифриз.Провери ги тези неща и пиши за резултата. Гарнитура на глава е последното до което трябва да стигнеш. При нея може да имаш и проблеми със сутрешно палене, леко прекъсване и загуба на мощ.
        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

        Коментар


          #5
          ако не е духнала гарнитурата най вероятно е водния колектори на компресора на климатика
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Я поясни моля.
            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

            Коментар


              #7
              eh4ev07 написа:
              Я поясни моля.
              Над компресора
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X