Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

шум в мотора 1.6 16в браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    шум в мотора 1.6 16в браво

    Така, от известно време насам(преди около 4000км, а може би много повече, просто не ми еправело впечатление) забелязах странен шум в мотора нее тракане, нее и тропане, едно глухо, по скоро като резонанс но не на ламарина, което се чува най отчетливо между 2000 и 3000оборота, като задържаш оборотите, и като се подава плавно газ, на място. В движение се чува само на 1ва и 2ра докато ги задържам оборотите в този диапазон. Като е току що запалена като че ли по слабо се чува, и на токущо запалена в пърата 1 минута се чува на празен ход обаче през интервал от 1/2 сек, много слабо едва доловимо. Колата се кара здраво редовно си влиза над 5000 оборота, и за времето откакто го чух за първи до сега няма никаква промяна в звука. Отначало се замислях за биелни лагери, обаче те щяха да се разтропат здраво за тези км, с това каране, и все съм останал с впечатлението, че биелни лагери тракат, когато падат оборотите, а при мен когато падат няма никакъв шум. иначе моторът си върви перфектно, разход на масло(според щеката) = 0, маслото от смяна до смяна си е сравнително чисто, никога не ми е почернявало.

    #2
    просто нямаш катализатор и от там е и звука

    Коментар


      #3
      ivel написа:
      просто нямаш катализатор и от там е и звука
      не става въпрос за този резонанс, друго е идва от мотора

      Коментар


        #4
        Термо щит на изпускателния колектор?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Не проверено е нещо или в мотора е или в ремъците, въпроса е че нямам време да разглобявам..

          Коментар

          Working...
          X