Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични помпи на браво 1.8 (Тежък волан)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хидравлични помпи на браво 1.8 (Тежък волан)

    Здравейте съфорумници, преди време сменях хидравличната помпа, тъй като волана ми стана много тежък и се чуваха скърцания и хлопане при въртене.. В последствие шумовете се оказаха от накрайниците, но тежкия волан не се оправи или поне докато не сложих зимните гуми (стана една идея по лек).. Свикнах да е по-твърд сравнение с други фиати ( със същия размер гуми) но сега като смених гумите с летни и ми се струва по-твърд от всякога.. При въртене на място се чува виене, оборотите ми падат на 400-500 пред огасване, дори в движение е ужасно твърд. Ходих по разни сервизи и навсякаде казват: "помпата е за смяна" а тя е сменяна (втора употреба от морга) преди зимата и е с нова хидравлична течност... Старата ми помпа беше черна ( http://forum.fiat-bg.org/files/75eb_1_504.jpg ) а тази която взех от морга е алуминиева ( http://forum.fiat-bg.org/files/oelpumpe1_4_01_134.jpg ) Интересува ме каква им е разликата точно... бях чел някаде, че тази черната е по-нова като модел и генерира по голямо налягане в сравнение с алуминиевата, която още като сложих ми се чуваше по-шумна. Та въпроса ми е дали да рециклирам тази черната и да я монтирам пак, защото ако взема от морга пак няма никаква гаранция, че ще е добре а монтажа струва пари... и дали от тази смяна ще ми се реши този толкова дразнещ за мен проблем.... И ако имате някакви предположения на какво се дължи всичко това бих искал да ги чуя.А относно гумите .. защото и от тях ми казаха, че е възможно, карам колата от 5 години с един и същи размер 195/50/15 и не слагам за пръв път "широки" гуми и не мисля, че е от тяхП.П. Колата е Браво 1.8 (07.07.98г.)

    #2
    Помпите са абсолутно заменяеми, само дето чюгунената е по издражлива. Съветвам те ако старата ти е в тебе да я отвориш да подмениш семеринга и да си сложиш нея. семеринга струва стотинки.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар

    Working...
    X