Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Живи данни.. Нормално ли е в сичко ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Живи данни.. Нормално ли е в сичко ?

    http://www.album.bg/ivaka8902/zoom/31231193/това са живите данни на колата напразен ход, нормални ли са, ламба сондата подскача до 0,87 при форсиране, ъгъла на запалване не е ли малък ??
    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

    #2
    8гр си е нормален ъгъл на впръскване .успех

    Коментар


      #3
      Като за празен ход сигурно е добре. А ламдата би трябвало да щрака постоянно, като това не ми е много ясно как се наблюдава с тая програма. Освен това най-отдолу пише че е в open-loop, което значи, че компютъра не работи с нея, а само по картата и другите данни. Когато прави корекция по нея режима се нарича closed-loop защото има обратна връзка. Обикновено open loop e за натоварени режими , над 4000 об, пълна газ и тн. когато сместа е богата и няма как да се мери със сондата. Както и стартиране на студен двигател. На празен ход, загрял двигател би трябвало да е в closed loop а това пък "измерена позиция на EGR" изобщо не зная какво прави там, може би програмата е доста универсална и недоизпипана
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #4
        сместа ми е богата ??ако аванса е -6,75 н студен мотор нормаллно ли е може ли да е такъв от неправилно зацепен ремък ?? това е за колата на сестра ми
        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

        Коментар


          #5
          Малко ме обърка, на снимката пише отгоре 1.8 а в предната тема 1.2 . Както и да е. Дачика за запалване е към едно зъбно колело на кол. вал и няма общо с ангренажа. Виж сега ако оборотите на празен ход играят нагоре надоло, изключи сондата и ще видиш дали е от нея. Сместта не пише каква е . Във closed-loop тя "играе" постоянно около стихиометричната и то доста точно. П.С. тая програма не ми е съвсем ясна.
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #6
            slav4o_vt написа:
            Малко ме обърка, на снимката пише отгоре 1.8 а в предната тема 1.2 . Както и да е. Дачика за запалване е към едно зъбно колело на кол. вал и няма общо с ангренажа. Виж сега ако оборотите на празен ход играят нагоре надоло, изключи сондата и ще видиш дали е от нея. Сместта не пише каква е . Във closed-loop тя "играе" постоянно около стихиометричната и то доста точно. П.С. тая програма не ми е съвсем ясна.
            2 броя браво :D сестра ми си взе 1.2 преди седмица
            мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

            Коментар

            Working...
            X