Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.6 16в-смяна на гарнитура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.6 16в-смяна на гарнитура

    Колеги ще ми се налага да сменям гарнитура на капа на валовете.Искам да попитам,че ми споменаха че били 2 гарнитури.Дали е така или е 1?Сменям ги защото на първи целиндър ми цапа свеща с масло.Който има мнение нека пише.И искам да попитам после ще сменям и свещи,да слагам двуполюсни или четериполюсни ще е по добре?

    #2
    По добре недей. Гарнитурите са две но за смяната им се свалят валовете а после трябва да се зацепи с дорници и от човек които знае какво прави
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      Защо да се свалят валовете,нали само капака отгоре се маха.Сменят се гарнитурите и пак се слага капака.

      Коментар


        #4
        Днес като махнаха свеща на първи цилиндър,доло при полюса беше омаслено.Дали това е от гарнитура на капака или може да е между главата и блока?

        Коментар


          #5
          На 1.6 16V няма капак на валовете а всеки вал си е в собствен кожух които се стяга към главата.
          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

          Коментар


            #6
            Ето тази тема е моя има снимки как съм разглобявал двигатела и се вижда всичко http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=30 но наистина махнеш ли валовете си трябва ново зацепване на ремъка,тъй че ще трябва да ръснеш и за нов ремък и ролки все пак зацепването си е едни 100лв
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              Фиат Браво 1.6 16в-смяна на гарнитура

              eh4ev07 написа:
              На 1.6 16V няма капак на валовете а всеки вал си е в собствен кожух които се стяга към главата.
              Ако се махнат само кожусите,за да им се смени гарнитурата пак ли трябва да се зацепва.А на снимките в тема на колегата гледам и малко се замислям дали е възможно от там да ми цапа свеща при полюса.

              Коментар


                #8
                Re: Фиат Браво 1.6 16в-смяна на гарнитура

                thenew16v написа:
                eh4ev07 написа:
                На 1.6 16V няма капак на валовете а всеки вал си е в собствен кожух които се стяга към главата.
                Ако се махнат само кожусите,за да им се смени гарнитурата пак ли трябва да се зацепва.А на снимките в тема на колегата гледам и малко се замислям дали е възможно от там да ми цапа свеща при полюса.
                Пак трябва зацепване
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар

                Working...
                X