Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешки Fiat Brava 1.8(сензор,датчик)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грешки Fiat Brava 1.8(сензор,датчик)

    Здравейте, брата вчера както си карал и вика, че чека му е светел доста така... карал си е на бензин предполагам колата е била загряла и му е прилашквала на моменти. Днес я закачих и ми изкочиха следните 2 грешкиУспях да ги изтрия и не ми е светвал чека, на какво може да се дължат? Датчика взема да си заминава, хлабава връзка? И къде се намира това, гледам май някакви цени от рода на средна по хубост ламбда сонда - 160лева
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    При мен правеше грешки когато си поиска заради заминал акумолатор,може също така заради лоша маса да прави така.

    Коментар


      #3
      Ами почистих клемите преди седмица с шкурка. Какво друго да проверя?
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        Re: Грешки Fiat Brava 1.8(сензор,датчик)

        GaTio2 написа:
        Здравейте, брата вчера както си карал и вика, че чека му е светел доста така... карал си е на бензин предполагам колата е била загряла и му е прилашквала на моменти. Днес я закачих и ми изкочиха следните 2 грешкиУспях да ги изтрия и не ми е светвал чека, на какво може да се дължат? Датчика взема да си заминава, хлабава връзка? И къде се намира това, гледам май някакви цени от рода на средна по хубост ламбда сонда - 160лева
        и на мен ми записва тези 2те на същия мотор
        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

        Коментар


          #5
          Имах същия проблем преди време. Търси си датчик втора употреба понеже нов е над 100 лв. Ето темата ми. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...208&highlight=
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            Фазовия датчик с плочката е около 80 лв. Има и без, но не знам колко е. Детонационен си взех втора употреба преди година от форума за 20 лв. Първо почисти и прегледай буксата и кабелите на фазовия и тогава сменяй. Грешките се записват заедно защото когато ти прекъсне единия датчик, двигателя гасне и се получава детонация и втория отчита проблем.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              veselin10 написа:
              Фазовия датчик с плочката е около 80 лв. Има и без, но не знам колко е. Детонационен си взех втора употреба преди година от форума за 20 лв. Първо почисти и прегледай буксата и кабелите на фазовия и тогава сменяй. Грешките се записват заедно защото когато ти прекъсне единия датчик, двигателя гасне и се получава детонация и втория отчита проблем.
              Благодаря, ще прегледам и темата на колегата. Като гледах една букса няма такова дето я крепи и може да се е размърдала и да е прекъснала. Ще видя тази седмица как се е държала колата и ще почистя да видя какво ще излезе, не искам да бързам да купувам датчици, че финанси пак...
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                #8
                Да ви кажа покарах колата... понастъпах, загря си хубаво и нямаше никакъв проблем. От какво може да е това? Утре на светло ще поразгледам датчика да го намеря
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар

                Working...
                X