Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Купе 1.8 не мога да сваля алтернатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Купе 1.8 не мога да сваля алтернатора

    Здравейте колеги, прецака ми се динамото на фиат купе 1997г. 1.8 131к.с. Добре с 300 зора отхлабихме 2 та болта който го държат и кабелите,Но Не можахме да го извадим от коша. Днеска от 16 часа до сега се мъчихме 4 човека. откъде ли не пробвахме и не ще да излезе. Явно има чалъм но какъв е той. Моля Ви помогнете, че колата ми трябва мнооооого. Благодаря на отзовалите се!!!!
    В България има запас от идиоти за 150г.

    #2
    Re: Фиат Купе 1.8 не мога да сваля алтернатора

    kretio74 написа:
    Здравейте колеги, прецака ми се динамото на фиат купе 1997г. 1.8 131к.с. Добре с 300 зора отхлабихме 2 та болта който го държат и кабелите,Но Не можахме да го извадим от коша. Днеска от 16 часа до сега се мъчихме 4 човека. откъде ли не пробвахме и не ще да излезе. Явно има чалъм но какъв е той. Моля Ви помогнете, че колата ми трябва мнооооого. Благодаря на отзовалите се!!!!
    Аз го играх това упражнение. Сваляте дросела и всмукателния колектор, и алтернатора излиза отгоре. Така и така ги сваляш свали си и стартера и му направи профилактика, че и за него е същото упражнение. А за всмукателния колектор - първо го отвиваш откъм дросела, отдолу си има болт дето го държи, после избирате този с най-дълга и тънка ръка да се промуши под тръбите и да развие болта от другата страна.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Re: Фиат Купе 1.8 не мога да сваля алтернатора

      siluro написа:
      kretio74 написа:
      Здравейте колеги, прецака ми се динамото на фиат купе 1997г. 1.8 131к.с. Добре с 300 зора отхлабихме 2 та болта който го държат и кабелите,Но Не можахме да го извадим от коша. Днеска от 16 часа до сега се мъчихме 4 човека. откъде ли не пробвахме и не ще да излезе. Явно има чалъм но какъв е той. Моля Ви помогнете, че колата ми трябва мнооооого. Благодаря на отзовалите се!!!!
      Аз го играх това упражнение. Сваляте дросела и всмукателния колектор, и алтернатора излиза отгоре. Така и така ги сваляш свали си и стартера и му направи профилактика, че и за него е същото упражнение. А за всмукателния колектор - първо го отвиваш откъм дросела, отдолу си има болт дето го държи, после избирате този с най-дълга и тънка ръка да се промуши под тръбите и да развие болта от другата страна.
      ОФФФ е... ти мъката. сваля се генерацията, и задния тампон. голямо упражнение.Свалихме го и го оправихме.Жалко че не снимах за да постна снимки. Голям цирк е това
      В България има запас от идиоти за 150г.

      Коментар


        #4
        На мен въобще не ми се лежеше отдолу и да се цапам. Особено пък и с генерацията където почти всичко е клеясало. Дросела се сваля за 15 мин, колекторите за още по-малко.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар

        Working...
        X