Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПУНТО2/1.2 60к.с. чука на студено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Ама сегментите нямат ли подложни шайби, за обиране на луфта? И не се ли набиват клинчета в ключа на сегментите, да намалее духането на картерни газове? А?
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #62
      Вижте какво аз не съм авто монтьор! И второ казах, че след 10 000 км. зимата ще се разбере какво ще стане с този двигател и това масло. Времето ще покаже! И трето не се занимавайте повече с мен по този въпрос!
      sigpic

      Коментар


        #63
        Абе,не знам защо все на мен се пада да обяснявам на незнаещите.първо такова конструктивно изместване на вала е изчислено от завода и си има хлабина.тя се нарича АКСИАЛНА ХЛАБИНА НА КОЛЯНОВИЯ ВАЛ.Тази хлабина варира в широк диапазон-0,04-0,5мм..хлабината се регулира със аксиално опорни пластини.ако има по-голям луфт се подбира аксиално опорна пластина с по-голяма дебелина(това всичко се мери с микрометър,а луфта с пластини).ИЗВОД-увеличения аксиален луфт с НИЩО не пречи на буталата.дори вала да е изместен с 1-2мм,то не забравяйте,че биелата е с около 4мм по-тясна от шийката на коляновия вал.друг е въпроса че увеличената аксиална хлабина е пагубна за доста други неща,но това си е друга тема

        Коментар


          #64
          След 10 000км. ще сменя маслото защото ще трябва :D може после да имам късмет за още една 10ка Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Махайте темата,че и на мене ми е весело вече

          Коментар


            #65
            Ами темата е приключена на втора страница и автора сигурно е навъртял бая километри,но ми стана интересно как се регулират буталата.Има и радиално изместване на вала което не подлежи на промяна и не се дава като стойност
            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

            Коментар


              #66
              FIATIST написа:
              Вижте какво аз не съм авто монтьор! И второ казах, че след 10 000 км. зимата ще се разбере какво ще стане с този двигател и това масло. Времето ще покаже! И трето не се занимавайте повече с мен по този въпрос!
              Ми кат не си монтьор, не се изказвай в такива теми, за да не ставаш за смях! :D
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #67
                А бе тая кола още движи ли се? :D :D

                Коментар


                  #68
                  Ми върви колата,ма чакам да събера пари за основен ремонт ма имам още 10 000км. до момента :D ако не свърши селениата по магазините съм загубен Yellow_Flash_Colorz_PDT_37

                  Коментар


                    #69
                    pileto написа:
                    Ми върви колата,ма чакам да събера пари за основен ремонт ма имам още 10 000км. до момента :D ако не свърши селениата по магазините съм загубен Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
                    Пожелавам ти да си купиш чисто нов FIAT!
                    sigpic

                    Коментар

                    Working...
                    X