Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За какво е свободен цокъл за реле пред акумулатора-Мареа 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За какво е свободен цокъл за реле пред акумулатора-Мареа 1.8

    Колеги ЗдравейтеКолата е Фиат Мареа 1.8 16в бензин но не комби варианта имам я от има няма месец и днес ровичках тук там по мотора и отворих тази кутия която е хваната за стойката на акУмУлатора вътре има бушони и релета но както ще видите на снимката едно реле липсва възможно ли е да е от АБС понеже откакто съм я купил лампата му свети на таблото и абс няма днес проверих предните датчици някави магнитни са има нещо на главината като зъбно колело и датчика е над него .Та въпроса ми е към колеги с този мотор ако имат спомен или знаят какво е релето за да го купя и поставя дали няма да е като тези до него 20 ампера или друго нямам идея .Ако някои знае какво точно трябва да бъде да драсне някои ред че така като гледам предния собственик е бил яко немарлив човек за съжаление .
    Прикачени файлове
    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

    #2
    Там няма реле за АБС-а! Наи вероятно липсващото реле е за помпичка за пръскалки на фаровете така че по добре мисли за диагностика...
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      eh4ev07 написа:
      Там няма реле за АБС-а! Наи вероятно липсващото реле е за помпичка за пръскалки на фаровете така че по добре мисли за диагностика...
      Колега колата няма пръскалки на фаровете значи просто там стои празно тогава.А на диагностика вече бях и мога да кажа че не само в България има некадърни диагностици но и тук също мега некадърни бих казал и това от месеци насам е най безмисленото нещо за което съм дал 17 евро и то в оторизиран сервиз на Фиат където имат и шоу рум за продажба на нови автомобили Фиат .Изкараха ми колата за в моргата хахаха еку-то си било заминало АБС-са също и аз просто се чудя как все още тази кола пали и върви и как стигнаха до това заключение не искам и да знам като нито една лампичка не свети на таблото за проблем абе с две думи нямам думи .
      Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

      Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
      Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

      Коментар


        #4
        Зачисти капака на него има има символи на релетата и бушоните/като при всеки капак покриващ релета и бушони/. И аз си мисля че беше за помпата на фаровете.АБС релето е вътре в централата.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Споко, по тяхната логика всички коли в България са за скрап, пък ние продължаваме да си ги караме :DРелето на АБС-а не винаги е изгоряло. По-често изтънява някоя от връзките му към платката и просто трябва да се повторят с обикновен поялник.Има 2 вида АБС системи. Ето решение за единия, който се разглобява:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...&start=0Ето ти и решение за другия, на който пластмасата се реже с ножовка или друго:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=1203585Нищо сложно няма, само време да имаш. Когато ти се оголи платката, минаваш с поялника по всички точки и трябва да тръгне. Поздрави и сподели какво си направил!
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            M5kov написа:
            Споко, по тяхната логика всички коли в България са за скрап, пък ние продължаваме да си ги караме :DРелето на АБС-а не винаги е изгоряло. По-често изтънява някоя от връзките му към платката и просто трябва да се повторят с обикновен поялник.Има 2 вида АБС системи. Ето решение за единия, който се разглобява:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...&start=0Ето ти и решение за другия, на който пластмасата се реже с ножовка или друго:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=1203585Нищо сложно няма, само време да имаш. Когато ти се оголи платката, минаваш с поялника по всички точки и трябва да тръгне. Поздрави и сподели какво си направил!
            Е разбирасе че ще споделя както казваш само време трябва да го разхвърлям и мина с поялника и да погледна двете релета и така.Иначе мерси за линковете колега много полезна информация.
            Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

            Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
            Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

            Коментар

            Working...
            X