Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с нисък фар след регулиране на фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с нисък фар след регулиране на фарове

    Здравейте,озди ден ходих да си регулирам фаровете.Оказа се че единият е паднал доста и след максималното му качване все още свети ниско.каква може да е причината.

    #2
    Причината може да е в електромотора за регулиране, и по-точно - неправилното му поставяне на фара. Трябва да се свали и да се постави правилно.

    Коментар


      #3
      Я някой да може да ми прати ръководство как се сваля фара на Стило.Други причини които могат да доведат до този ефект?Искам ако свалям фата да погледна всичко наведнъж

      Коментар


        #4
        fotop написа:
        Я някой да може да ми прати ръководство как се сваля фара на Стило.Други причини които могат да доведат до този ефект?Искам ако свалям фата да погледна всичко наведнъж
        много лесно като свалиш предната броня
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          Здравейте. Да използвам темата на колегата. Преди 7-8 месеца си сложих ксенон и на къси и на дълги. До тогава моторчетата си работеха. Ксенона го сложих сам и внимавах да не бутна нещо дето не трябва. След смяната моторчетата спряха да работят. Проверих предпазителите всичко е добре. Левия ми фар гледа леко нагоре и мисля , че пречи на другите отсреща (карах срещу моята кола - наистина си личи че гледа малко по нагоре ). Отидох за регулиране на фаровете и след опитите да го смъкне надолу пича каза , че чопчето за регулиране не работи ( правел празни обороти без да мърда). Става въпрос за един продълговат пластмасов болт ( каза , че с това се регулирало - аз не съм компетентен ). Та въпросите са следните : дали това че съм сложил ксенон пречи на работата на моторчетата и ако да има ли начин да се направи да работят с ксеноновите крушки ? ; наистина ли това пласмасово болтче е за регулиране и ако наистина върти напразно как да смъкна фара надолу та да не пречи на останалите ? И последно , което не е чак толкова важно , но ще съм благодарен ако някой има представа и помогне - казаха ми , че за да се избегне времето за загряване на крушката на дългите се пускало напрежение към баласта , така че при включване светват почти веднага с пълна сила. Вярно ли е това нещо и ако да - как се прави? Благодаря предварително . Поздрави.
          Stilo 120 / 06'

          Коментар


            #6
            Да ти кажа бая въртене падна при мене. Човека ми каза че мърда по-бавно от нормалните фарове

            Коментар

            Working...
            X