Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко питане за Яка музика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко питане за Яка музика

    Понеже малко зорно ще си намеря кабел 15 квадрата за силово захранване на AMP не мога ли да пусна 2 или 3 кабела по 8 квадрата до ампа ?
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    В някой магазин за кабели влез и си купи дебел кабел,нее задължително да е от аудио комплект.Това дето си го намислил не е добре и крие много рискове.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      Re: Малко питане за Яка музика

      Fiat_Punto11 написа:
      Понеже малко зорно ще си намеря кабел 15 квадрата за силово захранване на AMP не мога ли да пусна 2 или 3 кабела по 8 квадрата до ампа ?
      За можене - можеш. Но не искаш да го правиш. Повече искаш да си дадеш зор, но да си намериш по-дебел кабел и да го направиш правилно.

      Коментар


        #4
        Колегата 50 квадрата (5метра - 90лв., не е за аудио предназначен) си взе, ти за 15 се притесняваш :D
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Мен пък ми е чудно защо да не може. Тока се разпределя по равно между кабелите ако са с еднаква дължина. Единственото което се сещам, че може да е прблем е прокарването на няколко кабела. Но за не кай знае какви силови натоварвания не мисля че е проблем да се пуснат 2х8кв.мм от колкото 1х16кв.мм.На дали и ще прегряват.Та ако бъркам кажете защо PLS!
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            #6
            EwingПуска се един кабел по ред причини,ще ти изброя само няколко.1.Понякога един кабел е трудно да се набута в гофре под прага,за два или повече да не говорим.2.Риска от нараняване и прекълцване на кабела е по-голяма когато са повече,а това нее никак за подценяване.Силовият кабел докосне ли купето може да станат големи поразий,а дори и пожар.3.При повече от един кабел съответно стават и повече връзки ,които водят и до повече загуби и смущения на сигнала.На мен тези 3 причини са ми достатъчни да си сложа само 1 кабел и то добре изолиран.Моят кабел е 15-16кв. от магазин за ел. материали и беше 4 лева метъра.
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              pecata написа:
              EwingПуска се един кабел по ред причини,ще ти изброя само няколко.1.Понякога един кабел е трудно да се набута в гофре под прага,за два или повече да не говорим.2.Риска от нараняване и прекълцване на кабела е по-голяма когато са повече,а това нее никак за подценяване.Силовият кабел докосне ли купето може да станат големи поразий,а дори и пожар.3.При повече от един кабел съответно стават и повече връзки ,които водят и до повече загуби и смущения на сигнала.На мен тези 3 причини са ми достатъчни да си сложа само 1 кабел и то добре изолиран.Моят кабел е 15-16кв. от магазин за ел. материали и беше 4 лева метъра.
              Колега за пожар не знам може ли да стане ама ЗАВАРКА от електрожен сякак се пак има бушон в началото на кабела. Питах просто понеже в магазина имат 8 квадтрата по голям нямат и някви 8 лева метара или ... Но няма смисъл ..
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                pecata:Не искам да навлизам в спорове за това само коментирам. По точки 1 и 2 си ми изброил причини поради които е по-трудно монитрането на 2 кабела вместо 1 а не, че е опасно или строго нежелателно. Кабелите обикновено минават по един и същи път ако ще се прекълца един така ще се прекълцат и 3 и 5 това зависи от качеството на монтажа. Допълнителната изолация е задължителна независимо колко кабела са.По точка 3 мисля е ненужно да обеснявам, че тече прав ток и там няма каквито и да било шумове които да влияят на аудио сигнала камоли на захранването (в усилвателя си има достатъчно филтри и защити ако е читав). Единственото изискване е всички връзки да са здрави и с достатъчна площ за да успее да премине голям ток когато е необходим. При слаби такива просто на усилвателя не му достига ток и на моменти му се включват защитите при усилване. А и какви толкова връзки има: клема акумулатор -> 2 връзки на бушона -> клема на усилвателя.
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар


                  #9
                  Re: Малко питане за Яка музика

                  Fiat_Punto11 написа:
                  Понеже малко зорно ще си намеря кабел 15 квадрата за силово захранване на AMP не мога ли да пусна 2 или 3 кабела по 8 квадрата до ампа ?
                  Колега цял квартал ли ще захранваш с тея 15кв.Какво е туй стъпало че ще му слагаш тоя дебел кабел???????????15кв се опъва от 3 усилвателя нагоре.До 3 усилвателя(нисък клас) можеш да компенсираш с кондензатор с 8кв кабел...Кви са тея големи квадрати.Ще заварявате винкели ли ???хах8кв е достатъчно захранване за един до два усилвателя нисък клас(каквито масово се продават по магазините)без да ти е нужен кондензатор.Колко ампера е предпазителя на усилвателя?????Каква марка е????Какви параметри има???
                  FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                  Коментар


                    #10
                    От имане глава не боли!Така или иначе ще прекарва кабел нека да е кабел не кабелче или няколко.Тези аудио кабели които се продават по "тунинг магазините" нямат 8м2 сечение на самия проводник,8м2 със силиконовата обшивка,а вътре има няма 5м2 да не кажа и по-малко.На такива съм попадал аз поне няколко пъти,може да са били ментаци,за 15-20лв толкова.По-добре да се сложи обикновен захранващ кабел,отколкото няколко предназначени за аудио но не с неточно сечение.
                    Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                    KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                    Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                    Коментар


                      #11
                      Re: Малко питане за Яка музика

                      galinchooo написа:
                      Fiat_Punto11 написа:
                      Понеже малко зорно ще си намеря кабел 15 квадрата за силово захранване на AMP не мога ли да пусна 2 или 3 кабела по 8 квадрата до ампа ?
                      Колега цял квартал ли ще захранваш с тея 15кв.Какво е туй стъпало че ще му слагаш тоя дебел кабел???????????15кв се опъва от 3 усилвателя нагоре.До 3 усилвателя(нисък клас) можеш да компенсираш с кондензатор с 8кв кабел...Кви са тея големи квадрати.Ще заварявате винкели ли ???хах8кв е достатъчно захранване за един до два усилвателя нисък клас(каквито масово се продават по магазините)без да ти е нужен кондензатор.Колко ампера е предпазителя на усилвателя?????Каква марка е????Какви параметри има???
                      Ми да за сега ще са 2 ама може и 3 да станат в последствие ...
                      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                      Коментар


                        #12
                        Сложи заварочен кабел от по тънкия,по спомен беше 10 мм с изолацията ,издържа без проблем електроди 4 и 5мм и не виждам как един усилвател ще го озори
                        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                        Коментар


                          #13
                          янко написа:
                          Сложи заварочен кабел от по тънкия,по спомен беше 10 мм с изолацията ,издържа без проблем електроди 4 и 5мм и не виждам как един усилвател ще го озори
                          Идея си е само че им се напука изолацията с времето ...
                          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                          Коментар


                            #14
                            Нямат такива проблеми,поне тоя който имам и с които съм работил
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар


                              #15
                              янко написа:
                              Сложи заварочен кабел от по тънкия,по спомен беше 10 мм с изолацията ,издържа без проблем електроди 4 и 5мм и не виждам как един усилвател ще го озори
                              Дебелината на кабела не е за да издържа на голям ток ами да доставя ток по възможно най-бързия начин без забавяне. Съответно и да не загрява грам.Тука 1/30 от секундата е от решаващо значение докато за заваряването няма грам значение тока дали ще ти дойде моментално или след време. Естествено както са писали колегите по-горе по тънък кабел се комплактова с кондензатор за решаване на проблема но си е инвестиция. Аз съм с 16кв.мм. кабел и до сега нито на тази нито на предишната кола не съм имал проблеми както с прокарването така и е токовете. Не ми е бил нужен кондензатор, но не съм и екстемист де, да слагам коловати в багажника и под седалките.п.с.в цялата постановка играят и акумулатори и алтернатори и т.н. но тях не ги коментирам.
                              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                              182A4.000 IAW49F
                              LPG - Lovato EasyFast
                              ----------------------------
                              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                              Коментар

                              Working...
                              X