Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със алтернатор на пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със алтернатор на пунто

    Здарейте колеги искам да ви попитам да ли е възможно да се подмени тази част където опират четките защотот са се вкопали направо и свирят четките и е много дразнещо и също така къде може да е проблема че ми зарежда само 13.6 на празен ход без консуматори със включени светлини и парно пада на 13.5 а катоудари баса даже моментно пада на 12 :D При замерване колко ми зарежда пробвах също така като допра (-) на корпуса на алтернатора тогава мултицета показва 14.1 14.2 зчистих масата също така и смъкнах алтернатора и зачистих навсякъде където се допира даже и допълнителна маса пуснах но като замервам на акомулатора пак са горе посочените стойности

    #2
    със усилватела няма как да не ти пада на 12в просто консумацията му при удара на бас е пикова и не се притеснявай за това , а колектора(вкопаното) не се сменя

    Коментар


      #3
      misho_ написа:
      със усилватела няма как да не ти пада на 12в просто консумацията му при удара на бас е пикова и не се притеснявай за това , а колектора(вкопаното) не се сменя
      Благодаря колега А как се разглобява алтернатора защото имам още един с пукнат корпус да използвам ротора каква е последователността

      Коментар


        #4
        dogydog написа:
        misho_ написа:
        със усилватела няма как да не ти пада на 12в просто консумацията му при удара на бас е пикова и не се притеснявай за това , а колектора(вкопаното) не се сменя
        Благодаря колега А как се разглобява алтернатора защото имам още един с пукнат корпус да използвам ротора каква е последователността
        разпояваш внимателно 3те кабела на който влизат в диодния блок, слет това има 3 болта отстрани на корпуса, развиваш ги и вадиш горната част с отверка, развиваш шайбата, слагаш гайката отново за да не подбиеш резбата като избиваш ротора. ако ще правиш това задалжително сменяй и лагерите, трябва ти е скоба само.

        Коментар

        Working...
        X