Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.6 16в-светва лапма за инжекторите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.6 16в-светва лапма за инжекторите

    Здравейте колеги,имам следния проблем.От време на време ми светва лампата за инжекторите и колата започва да работи като на 3 целиндера.Губя сякаква мощност.Казаха ми че някаква бубина била за смяна.Дали това е проблема или е по компютъра на колата.

    #2
    Ходи на диагностика. Лампата може да означава много неща.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Тука четох една публикация от друг колега със същата кола и същия проблем.След диагностика минава 1 седмица и пак,указало се бубина.А не знам изобщо каква е тая бубина.

      Коментар


        #4
        Диагностиката няма да ти реши проблема, а ще го локализира.Бобината е една такава запалителна и струва над 100 лв., ако ти се рискува на сляпо - ок.Не изключвам, че проблема може да е от нея, но знам, че тя се скапва от раз и няма палене.Отиди в някой сервиз само за диагностика (20 лв.), пък после си преценявай какво ще правиш според резултатите от диагностиката.Ето ти я нагледно: Намира се между акумулатора и колекторите. От нея излизат кабелите за свещите.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Ще направя първо диагностика и като се разбере проблема ще пиша да се знае,други колеги ако имат такъв проблем.

          Коментар


            #6
            Колеги,одеве пак ми светна лампата на инжектора,светва,загасва и така.Като натисна кабелите на самата бубина и се оправя.Погледнах самите кабели и някои от тях бяха леко клеасали.И самата бубина имаше леко ражда.Дали тази ражда има вероятност от това да ми дава проблема с лампата на инжектора.

            Коментар

            Working...
            X