Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са късите светлини на колата ви - ксенон или халоген?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви са късите светлини на колата ви - ксенон или халоген?

    Колеги, моля гласувайте! Гласувайте с "ксенон", ако дори само едната лампа в колата ви е ксенонова и без значение дали е с фабричен ксенон или с "афтър-маркет". Само за къси светлини. Дълги и за мъгла не ни интересуват в тази анкета. Който иска - може да сподели какво допълнително освен ксенона е монтирал, за да се доближи до законовите изисквания за използване на такива светлини. Не забравяйте, че тези светлини са разрешени за монтаж само ако са спазени редица изисквания и ако не са - считат се за незаконни. Всеки, който ги монтира, трябва да е наясно с това.Моля темата да не се превръща в спор "за" и "против" ксеноновите светлини!Аз карам с ксенонови светлини от 4 години. Досега съм сменил 2 пъти баласти - веднъж ляв в края на 2010 и веднъж десен в средата на 2011. Монтирал съм фарове с лупи, които значително намаляват отблясъците към насрещните водачи. Не съм монтирал система за измиване на фаровете и не съм монтирал система за автоматично регулиране на нивото, защото заводът не предлага такава за този модел.

    #3
    в момента на Стилото от подписа е момтиран Ксенон Н7 6000К на късите светлини фарът ми е без Лупа ,без Миене и без Автоматично регулиране ксенонът го използвах около 2 години на Фиат Пунто след което го прехвърлих на Стилото проблем до момента Никакъв за около 2,5 години
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #4
      На едната ксенон, като сложих допълнително би-ксенонови лупи, защото много заслепявах. Не съм имал проблем с полиция засега, нито по прегледите. На другата бях с ксенон на рефлекторен фар 4-5 години и не заслепявах или поне не са се оплаквали насрещните, не съм имал проблеми нито по прегледи, нито с полиция. Изгоряха баласти и крушки и си върнах халогенните, защото вече я карам само в града, където не са ми нужни кой знае какви фарове. Иначе за всички тези години съм сменил много крушки и баласти, но първо доста я карах колата и то май винаги на фарове, второ изглежда попадах на супер долни боклуци, защото по едно време като смених магазина и много по-рядко имам проблем с ксенона. Ако е по-нова колата и е с халоген и рефлектор, вероятно не бих се занимавал да монтирам ксенон, но при доста дъртите ми коли и както карам основно извънградско и по тъмно, то е задължително ксенон. Иначе си е мъка да караш 500 км с кофти фарове. Вече има доста възможности за доизкусуряване на системата, най-добре според мен е купуване на оригинални лупи, преправяне на рефлектора ако трябва с рязане, ксенон на къси поне и добро регулиране.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #5
        Ксенон 4300К.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #6
          от 1,5 год. ксенон 5000к на фарове с лупи от мареа. не съм сменял нищо по него. рефлекторните ми фарове си бяха перфектни с халогенни крушки, но счупих единия и за да не се вкарвам в разни филми с кофти рефлектори си сложих тия. нямах проблем на прегледа - гледаха ми височината и отрязването и казаха че е ОК. нямам умивалници, не знам какви са законовите изисквания и не знам какво е система за автоматично регулиране на нивото.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #7
            dobrujanetza написа:
            Ксенон 4300К.
            Същата работа. Късмет извадих, че намерих с баластри с много малък стартов ток (от дебелите). Под 5А мисля беше. Премерено е! Имам 2 крушки резерва за по 5$ от дръпнатите братя, но не се е налагало да ги сменам още за почти 3 години.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #8
              Ксенон Н 7 6000 К. Навсякъде където е възможно съм наслагал лед крушки .

              Коментар


                #9
                Аз съм с ксенон 6000К на късите и на халогените на Пунто мк2 ХГТ. диодни габарити и LED светлини навсякъде, където е възможно да се подменят по колата.

                Коментар


                  #10
                  Добре почистен и настроен халоген
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #11
                    Ксенон фабричен с всичките му салтанати.
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      #12
                      S_BANKOV написа:
                      Добре почистен и настроен халоген
                      +1 Не съм фен, още нещо да ме облъчва пък било то само при паленето... Лично мнение!

                      Коментар


                        #13
                        Ксенон 6000К, фарове с лупи, без система за измиване. Монтиран преди около 2,5г. без смяна на баласти и крушки до момента.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                        Коментар

                        Working...
                        X