Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

датчик airbag на Мареа комби

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    датчик airbag на Мареа комби

    Та има ли такива датчици и къде се намират?В смъсъл кое отчита за ПТП за да се отвори възглавницата

    #2
    Мисля че е в колана,поне на моята там има жици ,както и отдолу на седалките предполагам кантар.

    Коментар


      #3
      В колана се намира пиропатрон, който го "натяга" при удар, а т.н. кантар е в пасажерската седалка и има за цел да "установи" дали седи някой на нея, за да се отвори съответният Airbag.Датчиците за удар са в предната броня!
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        gamma написа:
        В колана се намира пиропатрон, който го "натяга" при удар, а т.н. кантар е в пасажерската седалка и има за цел да "установи" дали седи някой на нея, за да се отвори съответният Airbag.Датчиците за удар са в предната броня!
        В предната броня няма никакви такива датчици.Всичко се прави от централата която се намира под радиаторчето за парното и много често се наводнява.
        Прикачени файлове
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Питам защото ми свети отдавна и малко почва да ме дразни че нещо не работи,тези жички които отиват към колана като ги свързах почна да ми работи индикацията дали си сложил колан или не.Пробвах да се свържа с ФЕС ама не иска даже да го намери пусти му у Airbag,а възможно ли е ако има проблем с бушона пак да свети лампичката?

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            Всичко се прави от централата
            Вярно!Объркал съм се нещо...
            benzol написа:
            Пробвах да се свържа с ФЕС ама не иска даже да го намери пусти му у Airbag
            Конектора е под жабката, нали знаеш? Другото е кабела. Пробвай с "проверен", за да си сигурен, че не се вързва.
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              Да питам и аз нещо по темата, дано автора няма против. Може ли да свети индикацията за възглавниците заради някоя от предните седалки ?

              Коментар


                #8
                Може, най-често заради кантара на пасажерската седалка.п.с. Според горната схема не трябва да имам кантар, но имам.
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  ако имах кантар щеше да включен за бялата букса под седалката(поне така мисля)а там нищо няма включено и от седалката не излизат никакви кабели

                  Коментар


                    #10
                    Аз имам и кантар и една свободна бяла букса.Лампата ми свети и грешката беше лоши връзки или маси,но аз се съмнявам в кантара защото един път застанах на седялката на едно коляно
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      #11
                      Аз също имам две свободни букси под дясната седалка, които няма как да включа в седалката защото нищо не излиза от нея(мога да приложа снимки). Щом свети лампата значи ли възглавниците не работят и няма да се отварят при евентуално ПТП? Ако да има ли начин да се излъже системата и да се активират?

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Нали правиш диагностика с тази бускса №5 където е дадена по горе
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Re: кола

                          kluchar написа:
                          Нали правиш диагностика с тази бускса №5 където е дадена по горе
                          да с нея се опитвам да се свържа тя е с жълт шлаух ама не иска имам кабел които е с превключване на пиновете купен от "склад66"

                          Коментар


                            #14
                            Re: кола

                            benzol написа:
                            kluchar написа:
                            Нали правиш диагностика с тази бускса №5 където е дадена по горе
                            да с нея се опитвам да се свържа тя е с жълт шлаух ама не иска имам кабел които е с превключване на пиновете купен от "склад66"
                            За същите ядове съм писал в долната тема
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              Възможно ли е буксите, които са под двете предни седалки, да са поставени там и в зависимост от нивото на оборудване на конкретния автомобил да са включени, където трябва или щом ги има задължително трябва (са били) са включени?

                              Коментар

                              Working...
                              X