Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внезапно ми изчезна осветлението на таблото - marea

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внезапно ми изчезна осветлението на таблото - marea

    Днес както си карах, видях че не съм си включил фаровете. Завъртях ключа и ако не се лъжа чух някакво леко доловимо цъкане. Впечатление ми направи, че индикацията на арматурното табло, че съм пуснал късите светлини не свети. Пуснах къси, дълги, халогени, аварийни и излязох за видя какво става - всичко си свети. като пусна дългите, на таблото си светва, съответната лампичка, само на късите не отчита. Осветлението на запалката и пепелника също не свети. Това ми навя мисълта, че проблемът, може би е в ключа... . Ударих таблото - взе че ми светна оранжевата лампичка, за индикацията за горивото - от няколко месеца, дори да нямам грам гориво, лапичката не светеше - сега с едно подчукване светна. Километражът (който преди време изчезна за 2 месеца и пак се появи) си свети. Всички индикации по таблото (без тази за късите светлини) си светят. Копчетата за климатика, врътките за парното и останалите карантии в средата, също си светят.Могат ли да се ремонтират тези ключета (ако проблемът е там) или друго трябва да търся PS - тъкмо миналата седмица си оправих два много належащи проблема - спирачките и счупената предна броня, но радостта ми трая само 1 седмица PS - без осветление на таблото, особено вечер си е доста странно да караш извънградско ... чувстваш дискомфорт и нещо ти липсва ...

    #2
    кола

    Свали таблото почисти буксите като начало
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      kluchar написа:
      Свали таблото почисти буксите като начало
      И моята индикация за късе се губи ... хем сменях таблото с ново и нова платка. Несъм се зайгравал да проследя кой точно пинове са за + - на тая лампичка в таблото.
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Забравих да уточня, че преди да изчезнат светлините от таблото и запалката, разкачах тоците на CD-то. Опитах се да го вържа да свири и когато колата не е на контакт (че бях на риба, а ми беше интересно да слушам вчерашния мач) Преди беше вързано и без да е на контакт, но точеше някак акумулатора за 3 дни ако не я карам, и се наложи да го вържа да работи само когато е на контакт. Да не би от там да идва проблема? Да съм объркал някой кабел? Сега извадих цялото CD от буксите, но пак нямам осветление

        Коментар


          #5
          кола

          Виж някой бушон да не си изгорил като начало
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Всичките ги прегледах - няма нито един дефектен или изгорял

            Коментар


              #7
              Бушони не се прглеждат, а се мерят с уред. Следващото го пиша с огромни букви, дано го прочетат повече хора и да го запомнят.В Брава, Браво и Мареа няма лампа за включени къси светлини.От горното следва "Не търси теле под вола."Аз ще предположа съвсем неангажиращо, че има изгорял бушон.

              Коментар


                #8
                Грешно се изразих - бушоните са прегледани-проверени. Това с големите букви не го разбрах... освен осветлението на таблото, няма осветление и в пепелника. Също така, на арматурното табло, при включване на къси, не свети индикацията че са включени.

                Коментар


                  #9
                  Ми нЕма проблеми, аз мога още 16 пъти да го напиша, ама то същото: В Браво, Брава и Мареа НЯМА лампа за къси светлини. От това следва, че като включиш къси светлини - няма какво да светне, защото няма лампа. Значи не трябва да те изненадва, че не светва нищо. Не може да светне нещо, което го няма. Провери за всеки случай на втория ред първия бушон, а преди това виж отново дали ти светят:* дясната светлина на номера* левия габарит отзад* десния габарит отпредАко не светят - провери за трети път първия бушон на втория ред. Размени го с първия или втория (няма значение) бушон на първия ред. След това отново светни дългите и обиколи колата да провериш дали свети всичко: * предни габарити* задни габарити* двете лампи на номера* дълги светлиниПриготви си резервни 10 А бушони преди да пипаш, защото има вероятност да изгори и този, които свалиш от първия ред и да останеш и без дълги.

                  Коментар


                    #10
                    Оги, светва индикация за включени габарити, която по инерция всички наричат "лампичката за къси". Знам че си разбрал за какво говори колегата ... При толкова много глуписти дето се пишат по форумите, мисля че тази грешка е най-малкия проблем. Ай със здраве
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      Еми браво на инерцията на всички. Само че за изясняване и решаване на проблемите е добре да се дава точна информация. Все пак съм му казал какво точно да провери, наистина несветенето на лампата за габарити е най-малкият проблем.И като допълнителна проверка - завърти конт. ключ на позиция "габарити без контакт" и виж дали всички габарити светят.

                      Коментар


                        #12
                        Към автора на темата: Слушай Оги какво ти казва и не се тревожи, че ще ти даде кофти съвет. Това с големите букви от първия му пост се отнасяше и за мен, но си взех поука. Малко повече четене и ровене и ще се открие проблема.
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #13
                          Всичко си свети без лявата, не дясната лампичка на номера, но когато затворя багажника, или подчукна до номера - светва - явно не прави контакт крушката . Проверих отново всички бушони с уреда - всички са ок. Накрая взех отново фенерчето и една остра отвертка почнах да оглеждам гнездата на бушоните. Всичките бяха ок. Относно първия бушон на втория ред - гнездото там изчистих с фина шкурка и почистих. Върнах бушона и пак нищо. Смених бушона с нов 10А пак нищо. Извадих от кутията още един нов 10А - пак не свети. Тогава впечатление ми направи, че и стария и новите бушон са различни от останалите-надписът "10/20/30А" беше "гравиран", докато на останалите беше надписан с бяло. Може би някога е бил сменяван. Извадих съседния 10А и го поставих.... О ЧУДО! Таблото засия в зелено :D На мястото на извадения поставих произволен 10А, от китайския комплект за 2-3лв, който бях купил преди време от някаква бензиностанция и всичко вече е ок.Уж еднакви бушони, но .... тези от комплекта са доста "сделани" и злогледи, но по нищо не се различават от останалите. Може би в това гнездо не прави добър контакт и китайските от комплекта (както и досегашния такъв) не вършат работа. Със старите бушони-работи, с новите - не. Въпросните китайски-нови, заедно със стария, който стоеше преди това там, изглеждат 1 идея по тънки и от там може би идва проблемът (друго обяснение нямам). Не е рентабилно да подлагам каквото и да било - пластмаси, хартии в гнездото и прочие за да си правя експерименти дали ще правят китайските контакт или не. Утре ще купя нов комплект, този стария ще го пратя в багажника от "зор заман" ако някога закъсам. (не че и другия, който ще купя, ще бъде много некитайски и оригинален, но все пак )Това с надписа, мисля че го разбрах. Индикацията която светва на арматурното табло е за включени габарити, а не за къси светлини. Така написано, не можах да схвана за какво става въпрос. Неправилно се изразих, като написах - "като пусна късите, не светва индикацията", но пък тя не угасва, когато пуснеш късите, така че просто си играем на думи. И при габарити и при къси и при дълги трябва да си свети.Благодаря на всички отзовали се.Сега остава чуденката, защо не ми гасне индикацията за изгорял габарит, но това не е болка за умиране :D

                          Коментар


                            #14
                            Я, познах! Е, не съвсем, ама поне познах, че проблемът е бушона. Един съвет от мен - не купувай нови комплекти с бушони, ами отиди в автоморга и си свали от кола оригинални бушони, за да нямаш подобни проблеми. Колкото до лампата - няма причина да гасне, като си на къси, защото тя е за габарити, както вече уточнихме.

                            Коментар


                              #15
                              Май пак има грешка в превода :DДа, онази зелената си е за габаритите и вече си свети, заедно с таблото и пепелника (в който си събирам стотинки)Свети ми индикацията за изгорял габарит - жълтата, до тази за ръчнатано тя не е болка за умиране. Всичко си свети - габарити, номер, стопове, къси, дълги - след една автомивка почна да свети, може би някъде се е намокрило и клеясало, но това да ми е проблема PS - картинката я намерих в нета, май е от пунто, но всичките са еднакви

                              Коментар

                              Working...
                              X