Здравейте,нов съм в сайта и малко ми е трудно..Но искам да ви попитам нещо.Имам фиат Пунто 2001Г.1.9 жтд,купих колата със ксенони но ми светеше индикацията за изгоряла крушка и за това сложих обикновенни крушки,но пак свети индикацията.Проверих всички други крушки работят какво може да е?-фиат пунто 1.9джтд 2001г---------------------------Грешен раздел -> ПреместенаПрочети правилата на форума.Модераторски екип на fiat-bg.org
Реклама
Collapse
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
проблем с индикациите на таблото
Collapse
X
-
Re: проблем с индикациите на таблото
Малко се побъркала системата в колата ти. По точно компютъра. Понеже измерва съпротивлението на крушките ти и когато е по ниско или по високо от това отичка че има проблем. Примерно кушката ти е 15 ома ти си сложил Xnon които е по малко омове и го отчита каго грешка. Ще ти трябва резистор с същите омове като крушката успоредно закачен към входа на баласта . И така ще ти изгасне символа. А сега просто си махни клемите на акумулатора за 1-2 часа и виж дали ще се махне индикацията. Или си сложи Xnon-a и си карай така и да си свети.>>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->
-
М не е проблем просто ти трябва едно реле и копче за пускане . Или ако имаш копче за пускане на халугени за мъгла от зад може да се хване ПЛЮС от него които да управлява релето което да пуска и предните. Общо взето гледката е следната плюс от акумулатора бушонче някъде по кабела 15-25А тоя плюс да мине през реле 12 V 30-40A и полсе отива към 2та халогена минуса ще си го хванеш от корпуса. Слага се реле понеже консумацията е на крушките е голяма и ако е само ключ ще го стопят. А така релето поема товар до 40 ампера и може да се управляа от ключе. 2-3 лева е такова реле. Има управляваща и си солова верига ... Силовата верига ти е от акумулатора към халугените. Един вид това е мини контактор ако мога ти обесня по просто. Ако ти се занимава мога да ти го нарисуам на схема пиши ми skype.bambi 85 написа:Благодаря,ще пробвам като махна клемите на акумолатора.А да ли знаете как да си сложа халогени тъй като тези са някакжа реплика>>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->
Коментар
-
Индикацията за изгоряла крушка не трябва да реагира на фаровете и не мери съпротивлението на крушките, и не е само за габаритите ! Електрониката засича тока към всяка една крушка в работен режим. Ако не е в норми, индикатора светва. Следи габарити, стопове, осветление на задния номер, за мигачи не съм сигурен, но не следи фаровете. Щом всички крушки светят, значи някоя все пак не е със определената мощност - "ватове". Ако са слагани светодиоди вместо лампи с нажежаема жичка на светлините които изброих, индикацията пак ще свети. Ксенона няма нищо общо с този проблем.Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Коментар
-
Mисля че го има коментиран по форума и друг път и точно мери съпротивлението.Както релето на мигачите почва да мига по бързо когато изгори една от круршките , товара олеква. И друг колега беше писал точно за Ксенона и че му се появява индикацията мисля че колата беше Стило обаче. Нищо не пречи да се пробва.Dido_Lyubenov написа:Индикацията за изгоряла крушка не трябва да реагира на фаровете и не мери съпротивлението на крушките, и не е само за габаритите ! Електрониката засича тока към всяка една крушка в работен режим. Ако не е в норми, индикатора светва. Следи габарити, стопове, осветление на задния номер, за мигачи не съм сигурен, но не следи фаровете. Щом всички крушки светят, значи някоя все пак не е със определената мощност - "ватове". Ако са слагани светодиоди вместо лампи с нажежаема жичка на светлините които изброих, индикацията пак ще свети. Ксенона няма нищо общо с този проблем.
Ако е се оправи колата след ресет на компютъра махане на клемите на акумулатора тоест. Нищо не пречи на колегата да откачи едната крушка за фаровете и да каже дали му е светнала индикацията за изгоряла крушка. Различните ватове мощност имат и различно съпротивление омове интелигентните системи мерят съпротивлението и по този начин определят зоната. Но нека сподели колегата какво е станало. Баласта дава различно съпротивление от крушката на фара.
>>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->
Коментар
-
Колега, я ми обясни, и не само на мен, как ще измериш съпротивлението на крушка, докато свети ? Мери се тока през крушкатаFiat_Punto11 написа:Mисля че го има коментиран по форума и друг път и точно мери съпротивлението.Както релето на мигачите почва да мига по бързо когато изгори една от круршките , товара олеква. И друг колега беше писал точно за Ксенона и че му се появява индикацията мисля че колата беше Стило обаче. Нищо не пречи да се пробва.Dido_Lyubenov написа:Индикацията за изгоряла крушка не трябва да реагира на фаровете и не мери съпротивлението на крушките, и не е само за габаритите ! Електрониката засича тока към всяка една крушка в работен режим. Ако не е в норми, индикатора светва. Следи габарити, стопове, осветление на задния номер, за мигачи не съм сигурен, но не следи фаровете. Щом всички крушки светят, значи някоя все пак не е със определената мощност - "ватове". Ако са слагани светодиоди вместо лампи с нажежаема жичка на светлините които изброих, индикацията пак ще свети. Ксенона няма нищо общо с този проблем.
Ако е се оправи колата след ресет на компютъра махане на клемите на акумулатора тоест. Нищо не пречи на колегата да откачи едната крушка за фаровете и да каже дали му е светнала индикацията за изгоряла крушка. Различните ватове мощност имат и различно съпротивление омове интелигентните системи мерят съпротивлението и по този начин определят зоната. Но нека сподели колегата какво е станало. Баласта дава различно съпротивление от крушката на фара.
Има балкан разлика между ток и съпротиление. Не знам къде и какво си чел, но или не си разбрал, или не си чел каквото трябва.
Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Коментар
-
Точно така! Само че, в този случай мери и тока(ватовете) и на фаровете. Нормалните халогени са 55W, а ксенона е 35W. Решения има много. Да сложи 55w ксенон, да сложи допълнителен товар(навсякъде където се продават ксенон комплекти ще имат), а защо не изгасва след слагане на халогени, според мен е заради записаната грешка. Както беше писал колега по-горе с ELM няма проблем да се вържеш и разбереш какво става с бодито. Пробвано и тествано с колегата FIRE 8V.Dido_Lyubenov написа:..... Мери се тока през крушката ....Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG
Коментар
-
На пунто 2001 година индикацията мери само габаритите (предни, задни и осветление на номера) и двете стоп светлини. Ако свети при пуснати фарове или имаш някоя изгоряла крушка или си с диодна такава на някое от изброените места. Ако идикацията ти святка само при натисната спирачка, то тогава виж крушките на стоповете.П.С. Индикацията за изгоряла може да ти свети и от лоша маса на някой от стоповете. При пунтото е често срещан проблем.
Коментар
-
Моя грешка ок ПРИЗНАВАМDido_Lyubenov написа:Колега, я ми обясни, и не само на мен, как ще измериш съпротивлението на крушка, докато свети ? Мери се тока през крушкатаFiat_Punto11 написа:Mисля че го има коментиран по форума и друг път и точно мери съпротивлението.Както релето на мигачите почва да мига по бързо когато изгори една от круршките , товара олеква. И друг колега беше писал точно за Ксенона и че му се появява индикацията мисля че колата беше Стило обаче. Нищо не пречи да се пробва.Dido_Lyubenov написа:Индикацията за изгоряла крушка не трябва да реагира на фаровете и не мери съпротивлението на крушките, и не е само за габаритите ! Електрониката засича тока към всяка една крушка в работен режим. Ако не е в норми, индикатора светва. Следи габарити, стопове, осветление на задния номер, за мигачи не съм сигурен, но не следи фаровете. Щом всички крушки светят, значи някоя все пак не е със определената мощност - "ватове". Ако са слагани светодиоди вместо лампи с нажежаема жичка на светлините които изброих, индикацията пак ще свети. Ксенона няма нищо общо с този проблем.
Ако е се оправи колата след ресет на компютъра махане на клемите на акумулатора тоест. Нищо не пречи на колегата да откачи едната крушка за фаровете и да каже дали му е светнала индикацията за изгоряла крушка. Различните ватове мощност имат и различно съпротивление омове интелигентните системи мерят съпротивлението и по този начин определят зоната. Но нека сподели колегата какво е станало. Баласта дава различно съпротивление от крушката на фара.
Има балкан разлика между ток и съпротиление. Не знам къде и какво си чел, но или не си разбрал, или не си чел каквото трябва.
и накрая пак стигнахме до товар обаче със съпротивление (Мисля че определни W са равни на определено съпротивление искам да кажа че огтогаварят на определено съпротивление)
>>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->
Коментар
-
:D Изчисляване на мощност: P=U*I P - мощност - единица "ват’ W U - напрежение - едица "волт" V I - ток - единица "ампер" А Изчисляване на ток: I=U/R R - съпротивление - единица "Ом" Om Изчисляване на съпротивление: R=U/I Тоест, за да получим съпротивлението на светеща крушка, трябва да измерим тока през нея. След като измерим тока, какъв е смисъла да смятаме съпротивлението и ?Приблизително на прав път си, но ... От съпротивлението и напрежението зависи тока през крушката (в случая). А напрежението и тока опреде;ят мощноста - "ватовете" Напрежението приемаме че е постоянно - 14V. Крушка с мощност 5W консумира ток I = P/U , т.е. тока е равен на 5W/14V = 0,358A . Сега вече изчисляваме съпротивлението R = 14V/0,358A = 39 Om . Ако измериш съпротивлението на крушката когато не свети, ще получиш друг резултат. Това е защтото като се нагрее реотанчето, съпротивлението му се повишава. Мисля че това е достатъчно за да разбереш принципа на работа на индикацията за изгоряла крушка.Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Коментар
-
ето една Тема за чекаили поне как работеше при мен по темата на колегата да си провери дали крушките на Габарита са 10 вата или 5 вата трябва да са 10по въпроса с Халогените може да се монтират но си е доста занимавка оригинално на Пунто са горе във Фара (тези без са със капачки)или монтираш нови фарове със халоген или някакви си другиШофирай разумно, на пътя не си сам.
Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird
Коментар
Реклама
Collapse

Коментар