Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой от фабричните касетофони е най-мощен?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    1и 2 са с еднакви параметри, просто имат по различен дизайн и функции ! 1 , 2 и 3 са касетофони, а 4 е компакт диск. Директно ти казвам да не се занимаваш да търсиш 4 .... аз търсих доста време и намерих на...250 лв. ...мерси! При 1 не може с простата хватка да окъсиш 2 крачета отзад и да пуснеш AUX-а. При 2 това става елементарно. Вземаш номер2 , правиш номера с крачетата отзад (Ogi28b е с такова ако не се лъжа) и си вкарваш къвто сигнал си искаш.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #17
      От тея модели май че втория е най-лесен за добавяне на 3.5 стерео вход. И Веселин го е написал, но не видях поста му преди да пиша. И другите не са невъзможни за вкарване на сигнал, но е една-две идеи по-трудно. Всички касетофони не са кой знае какво! За 100 кинта няма ли нещо с 4 по 40 с МОСФЕТ? Или държиш на оригиналния интериор?

      Коментар


        #18
        Грозни са ми онези дупки, дори с панел и СД, пак ми е грозно. Толкова ли е скъп номер 4? Ми се иска да го намеря... А това АУХ, викате, че си го правите за телефон демек, от него да местите песните?Airfan - колко искаш за твоето СД?
        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

        Коментар


          #19
          qnkov написа:
          Грозни са ми онези дупки, дори с панел и СД, пак ми е грозно. Толкова ли е скъп номер 4? Ми се иска да го намеря... А това АУХ, викате, че си го правите за телефон демек, от него да местите песните?Airfan - колко искаш за твоето СД?
          Върви в комплект с колата, т.е. не се продава отделно на този етап.

          Коментар


            #20
            qnkov написа:
            ... А това АУХ, викате, че си го правите за телефон демек, от него да местите песните?
            Това AUX представлява букса като на слушалките за телефон - демек като пуснеш песента на плеара на телефона и го свържеш с радиото чрез тази букса, започваш да чуваш възпроизвежданото на колоните в колата.
            Fiat Bravo 1.9 TD100

            Коментар


              #21
              Да, ясно. Звучи добре за мен. Може да потърся от вторият касетофон тогава, но все пак ми се иска този със СД-то да го изнамеря за 50тина лева.
              Fiat Bravo 1.8 16V 96'

              Коментар


                #22
                На мен ми се чини, че първо трябва да се уточни какво се цели с това устройство, а после да дойде въпроса колко е мощно. За качество с фабричните говорители, не може да става и дума.
                Fiat Bravo 11'97
                1.4 12V A/C

                Коментар


                  #23
                  В първия пост колегата е написал че неговото радио има някаква повреда. И доколкото съм следил темата разбирам че му се иска да го смени, най - вече със СД, но оригинално за да не разваля вида на таблото. Обаче да намери СД за 50 -60 лева е трудно, а може би и невъзможно аз лично търся две години вече и до момента не съм открил на цена под 200-250 лева. Ето и една идейка:Намери едно читаво оригинално радио, вържи му усилвател и сложи хубави колони, и ако държишна силен бас сложи каса, а ако искаш приятен и не толкова натрапчив бас + място в багажник погледни и тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=84627 и мисля че си готов. А за това откъде да пускаш музиката AUX букса или един трансмитер за 15 - 20 лева скрит в жабката и вързан към запалката и проблемата ти е решен, без голяма философия и със спестени пари.
                  Fiat Bravo 1.9 TD100

                  Коментар


                    #24
                    Колега, да прощаваш, ама пари за усилвател, колони, евентуално и каса, и накрая да пуснеш музика от FM трансмитер - си е чисто изсиране на метеното. Съветът ти не е добър. Ако човек се задоволява със звука на трансмитера, то заводските колони и усилването на оригиналния касетофон също ще са му съвсем достатъчни.

                    Коментар


                      #25
                      Само не мога да разбера за чии те и това СД дето дори и МП3 не чете, и на него можеш да слушаш само първите дискове на Сашка Васева и Веселин Маринов
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        ogi28b написа:
                        Колега, да прощаваш, ама пари за усилвател, колони, евентуално и каса, и накрая да пуснеш музика от FM трансмитер - си е чисто изсиране на метеното. Съветът ти не е добър. Ако човек се задоволява със звука на трансмитера, то заводските колони и усилването на оригиналния касетофон също ще са му съвсем достатъчни.
                        За качеството на трансмитера - зависи от самия предавател. За пример при мен нещата стоят така: колата ми е имала PHONOCAR система, с един малък усилвател 40W реални (личи си че е стар, но работи много добре) а радиото е било сменено с CD плеър JVC без AUX и USB. Та какво направих аз: Отпред в таблото си останаха едни пищялки които си бяха с колата, във вратите сложих едни кръгли коаксиални говорители, отзад на кората сложих среди (2х10W) от тези благоевградските (общо 6- те говорителя имат мощност около 40W - всичко това вързано към радиото), а към усилвателя вързах ниско честотен говорител, с мощност 35 - 40W пак от Високоговорители АД. По този начин се получи един приятен и наситен звук, без басове които разбиват камъни в бъбреците и без пискливи чистоти от които да ти се пръснат тъпанчетата. И понеже както описах вече по-горе радиото няма никакви екстри, а с дискове ставаше скъпо, а и със всяка дупка или по паважа, диска почваше от начало, си купих трансмитер за 25 лева, настроих го на сравнително рядко използвана честота, и не съм забелязал, голяма разлика в качеството на звука.Също така му писах и отново за съвета на Airfan с AUX-а.Сега, ако qnkov иска озвучителна система като на колегата d1am0nd, вече е друг въпрос.
                        Fiat Bravo 1.9 TD100

                        Коментар


                          #27
                          колеги, ще взимам оригинален касетофон за бравото, намерих няколко но въпросът ми е кодирани ли са, демек трябва ли ми и код за да го подкарам?

                          Коментар


                            #28
                            Само не мога да разбера за чии те и това СД дето дори и МП3 не чете, и на него можеш да слушаш само първите дискове на Сашка Васева и Веселин Маринов
                            пълна глупост да слагаш тия грозни "СД"- та ако изобщо тръгне нещо ахахах а и седи много дървено и грозно
                            leave something of the happiness you bring

                            Коментар


                              #29
                              Само да изкажа мнение.CD-то си е много читаво,аз съм с такова.чете всички дискове без mp3,така и така имам стари дискове,а не ми се ще да ги хвърлям и си ги слушам в колата.Звука на CD-то е качествен,ако си намериш купувай.Не разваляй визията с друго CD.Моето го купих преди 2 години за 100 кинта и не съжалявам.И въобще не седи грозно!

                              Коментар

                              Working...
                              X