Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

моторче задна чистачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    моторче задна чистачка

    Здравейте колеги ,Автомобила е брава.От доста време не ми работи моторчето на задната чистачка и днес се заех със задачата да му вдъхна малко живот. Пръснах го на съставни части..изкарах ротора почистих всичко, напръсках с вд40 , след което смазах с грес.Доста си поиграх. Като го видях отначало загубих всякаква надежда за него , но реших да си пробвам късмета. В крайна сметка ми омръзна да се занимавам и го сглобих. Пробвах го в домашни условия като му пуснах 12в от едно старо захранване за компютър и за мое голямо учудване взе че проработи Захраних го директно към жиците който влизат в самото моторче ( плюса минуса горе на чашката и крадеш тока бате, знаете как е ) Моторчето се въртеше като ново.След това сглобих зъбните предавки затворих корпуса и реших отново да го пробвам като този път вързах захранването към релето ( оная бялата кутийка ) - заработи отново но до едно положение и после оста спря да се върти. Та въпроса ми е защо ? Нещо не съм зацепил като хората или ? Моторчето обръща ли посоката на въртене или то върти само в една посока а зъбния механизъм върши тази работа ? Не ми е ясно нещо цялата схема ..затова ви питам вас като по-компетенти да ми хелпнете малко Благодаря !!
Working...
X