Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Утечка на ток от осветлението.Помощ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Утечка на ток от осветлението.Помощ!

    Установих, че имам утечка на ток от токовия кръг на осветлението. На този кръг са таблото и осветлението в колата. Лампи в колата не светят. Свалих таблото, почистихкуплунзите, но освен да направя грешка в еърбека друго не направих. Това се случи понеже запалих колата със свалено табло. Консумирания ток е 75 милиампера. Някой знае ли какво друго вързано на третия бушон на най-долния ред 3 от ляво на дясно. бушона е 20А
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Re: Утечка на ток от осветлението.Помощ!

    Alex_RT написа:
    Установих, че имам утечка на ток от токовия кръг на осветлението. На този кръг са таблото и осветлението в колата. Лампи в колата не светят. Свалих таблото, почистихкуплунзите, но освен да направя грешка в еърбека друго не направих. Това се случи понеже запалих колата със свалено табло. Консумирания ток е 75 милиампера. Някой знае ли какво друго вързано на третия бушон на най-долния ред 3 от ляво на дясно. бушона е 20А
    Виж дали не ти свети плафона в багажника когато е затворен
    Fiat Bravo 1.4 12v '95

    Коментар


      #3
      Проверявах, няма светещ плафон. Утечката тръгнах първо да я търся от акумулатора като последователно вързах ампермера, видях 86 милиампера, след това набарах вътре в колата, че на въпросния бушон са 75 до 77 милиампера. В случая свалих бушона и вързах директно на негово място ампермера. При светеща лампа токът е около 1,2 до 1,5 ампера през тази верига. Струва ми се, че имам утечка в самото табло, но не знам дали мога да я хвана и дали да рискувам да го разглобявам.
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Alex_RT написа:
        Проверявах, няма светещ плафон. Утечката тръгнах първо да я търся от акумулатора като последователно вързах ампермера, видях 86 милиампера, след това набарах вътре в колата, че на въпросния бушон са 75 до 77 милиампера. В случая свалих бушона и вързах директно на негово място ампермера. При светеща лампа токът е около 1,2 до 1,5 ампера през тази верига. Струва ми се, че имам утечка в самото табло, но не знам дали мога да я хвана и дали да рискувам да го разглобявам.
        Ами откачи таблото и мери пак,ако я няма утечката е ясна работата........................сигурен ли си че утечката е 75 милиампера или 750 милиампера ????
        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
        Ventura garage

        Коментар


          #5
          На 2 обхвата го мерих и на 10 А и на 200мА - толкова е. Свалих таблото, оказа се че е от него, но какво да правя от тук нататък... по таблото нищо не свети, с дигитален километраж съм, единствено е лошото това , че ако го вържа на друг токов кръг при който да има напрежение само когато съм на контакт, то при всяко гасене ще губя временния километраж. Някой разглобявал ли е такова нещо , ако има моля някой да сподели, защото не искам да го строша. Забелязал съм , че понякога ми играеше температурата , при свалянето на таблото единствено почистих буксите и резултат нямаше.Много моля , който може да помага !!!!
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #6
            Едно табло втора употреба върви 20-30 лв.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              NikMar написа:
              Едно табло втора употреба върви 20-30 лв.
              Абсолютно,няма смисъл да се занимава да търси проблема
              Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
              Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
              Ventura garage

              Коментар

              Working...
              X