Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Играят оборотите Фиат Браво ХГТ 155

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Играят оборотите Фиат Браво ХГТ 155

    Проблемът е следният ...В движение на колата в един момент светна лампата на акумулатора и след известно време колата спря на пълно и не можеше да запали като се дръпне палеше но за 1-2 мин губеше обороти и мощност след което гаснеше... След като я видя майстор я замери и проблемът беше спукан блок на алтернаторът. Смених ме го със подходящ същите ампери (100) и колата запали без проблеми . Според мен не върви както трябва , но основният проблем , е че когато колата не е в движение и работи на място оборотите непрекъснато играят от 800 до 1000/1100 и пулсират непрекъснато при което има леко примигване на светлините на таблото ... Помагайте

    #2
    Re: Играят оборотите Фиат Браво ХГТ 155

    VicaVersa написа:
    Проблемът е следният ...В движение на колата в един момент светна лампата на акумулатора и след известно време колата спря на пълно и не можеше да запали като се дръпне палеше но за 1-2 мин губеше обороти и мощност след което гаснеше... След като я видя майстор я замери и проблемът беше спукан блок на алтернаторът. Смених ме го със подходящ същите ампери (100) и колата запали без проблеми . Според мен не върви както трябва , но основният проблем , е че когато колата не е в движение и работи на място оборотите непрекъснато играят от 800 до 1000/1100 и пулсират непрекъснато при което има леко примигване на светлините на таблото ... Помагайте
    Как така смени алтернатора с друг "подходящ"!? Или слагаш същия (пак от ХГТ) или задаваш въпроси след това тук...так като гледам си направил второто....сега опитай с първото...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Като отидеш в моргата и има 10 алтернатора , просто взимаш този който е еднакъв със сваленият , абсолютно същия визуално , като ампери и предназначен за хгт произведено същата година като мойто ... Такаче дали е от ХГТ или от Мареа 2.0 не мисля , че има значение като по показатели е едно към едно със сваленият от моята кола ...

      Коментар


        #4
        VicaVersa написа:
        Като отидеш в моргата и има 10 алтернатора , просто взимаш този който е еднакъв със сваленият , абсолютно същия визуално , като ампери и предназначен за хгт произведено същата година като мойто ... Такаче дали е от ХГТ или от Мареа 2.0 не мисля , че има значение като по показатели е едно към едно със сваленият от моята кола ...
        А кой е казал че новосложения алтернатор е в ред?Щом ти примигват светлините, определено има проблем с регулатора на напрежение/заряд.Дано и оборотите да са от това....Или поне трябва адаптация да се направи на компонентите.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Re: Играят оборотите Фиат Браво ХГТ 155

          kiselo написа:
          Как така смени алтернатора с друг "подходящ"!? Или слагаш същия (пак от ХГТ) или задаваш въпроси след това тук...так като гледам си направил второто....сега опитай с първото...
          Eй така Аз съм с Денсо от Стило жтд.Моя е марели, новия е 120А и за капак му сложих реле регулатор за марели Абсолютен сбирщайн ама работи добре засега
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            При замерване на "новият" показа 13.8 , което е нормалното според майсторът и няколкото теми , които намерих тук ..Yavor ако може да ми разясниш какво значат тези замервания , които казваш "регулатора на напрежение/заряд.Или поне трябва адаптация да се направи на компонентите."

            Коментар

            Working...
            X