Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решаване на проблем с "давене и забиване" на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Решаване на проблем с "давене и забиване" на Брава

    Здравейте, реших да пусна тема, в която да опиша какви проблеми имах и как ги разреших а именно:Колата при палене гаснеше, не можеше да се изфорсира, работеше неравномерно и при ускорение имаше известно замисляне, а при по рязко подаване на газ дори имаше детонации (доста хора свързват тези симптоми с запушени инжектори, развалена бензинова помпа или развален регулатор за налягането на бензина). Реших да не ходя по майстори и сам си купих кабела с преходник към него, подходящ за фиат. Кабелите ги поръчах от следните два линка, като чакането и доставката отнеха 20-25 лева и 1 месец. Колата е със следния компютърFIAT BRAVA ’99 100 16VMagneti Marelli IAW 49F Injection (1.6)Allied MY 97 Airbag (2F-2P)Allied MY 97 Airbag (2F-2P-S)Lucas EBC 430 ABSBREED MY 97 Airbag (2F-2P-2L-S)BREED MY 97 Airbag (2F-2P-2L) Кабелите поръчах от: http://www.ebay.com/itm/VAGCOM-USB-K...item27c4665868 http://www.ebay.com/itm/Fiat-Alfa-La...c82881След направената диагностика проблемите изчезнаха, колата сега работи без проблеми, без давене, без прекъсвания, без подаване на газ и т.н..Прилагам две снимки, едната е от грешките открити преди изтриването и адаптацията на екуто, а другата снимка е направена по време на самата диагностика. Ако някой колега има нужда от помощ (софт. и инфо) моля да пише на лични. С радост ще помогна на всички нуждаещи се.
    Прикачени файлове
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Аз до колкото виждам проблема ти е бил МАП-а?
    тише едешь - хрен приедешь!
    2.0 16V Delta 2 Продава се - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...653&highlight=
    http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

    Коментар


      #3
      Както виждам колата е на газ и да го успокоя, след резетването има няма месец пак ще има проблеми. е може и мповече аз съм със същото ЕКУ и проблема е неизбежен. Послено като гледха на сайта на ФОБОС пишеха, че не монтират на това ЕКУ от техните газови инжекциони точно поради проблема със самоадаптацията.При мен явно е настроена що годе добре и проблема не е много фрапиращ но придърпване си има от време на време на студено. при рязко изфорисиране пак се мъчи да се задави и така.след като си се сдобил с ФЕС и кабели резетвай си редовно и няма да иам проблеми.
      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
      182A4.000 IAW49F
      LPG - Lovato EasyFast
      ----------------------------
      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

      Коментар


        #4
        http://www.aeb.it/products/emulators/472
        Брава 1.6

        Коментар


          #5
          Втората грешка която я имаш е бобина, при мен така се появяваше от време на време докато не стана постоянна :D И сега съм с нова бобина.

          Коментар


            #6
            Давенето продължава, мисля да прегледам свещи и инжектори. Има и друго- като правих адаптацията не спазих напълно процедурата - колата не беше студена и след адаптацията веднага тръгнах да я карам.
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              nedialko- : това няма да помогне. при мен тествахме 3 вида емулатри. С различни скорости на смяна на сигнала, с емулация на подгряване, с интервална вариация на сигнала и пак нищо. Просто това не е ЕКУ предназначено за газ. Винаги ще си прави проблеми. Минал съм по този път бая пъти Alex_RT: ако грешките са същите трябва да си оправиш тях. Те може да не са последица от самоадаптацията, но както казха по-горе винаги ще има неравномерна работа на газ. Колкото и крайно да звучи, така е.п.с.сега погледнах този емулатор който го е дал nedialko- го препоръчват специално за IAW49F може би си заслужава да се пробва и с него. стига да има от къде да се намери. иначе с други стандартни (не специално за определени ЕКУ-та) не става.
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар


                #8
                с него няма да има проблем, въпроса е, че трудно се намира
                Брава 1.6

                Коментар


                  #9
                  nedialko- написа:
                  с него няма да има проблем, въпроса е, че трудно се намира
                  Колега този емулатор изпробвал ли си го на такъв мотор? Ако е така моля сподели подронности за ГИ-то и впечатления от работата на мотора след това...
                  . . (*)(*___)___/////___/(___*)(*) . .
                  Lancia Lybra SW 1.6 16V
                  Fiat Bravo 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Това е за АГУ , на ГИ не му трябва.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      Това е за АГУ , на ГИ не му трябва.
                      Трябва трябва на IAW49F му трябват всякакви такива нещица.Искам и аз да го пробвам и се зарибих стига да се намери.Точно на това ЕКУ ламбдата му е проблема. От там идват всичките видове мизерии с вървежа. По-точно това подвежда самоадаптацията.До колкото гледах из нета този емулатор има няколко режима на работа за различните обороти. Може пък и това да оправи нещата.
                      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                      182A4.000 IAW49F
                      LPG - Lovato EasyFast
                      ----------------------------
                      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                      Коментар


                        #12
                        Прегледах му ПДФ-а, има 3 режима - бедна, нормална и богата смес.Не съм си играл с това марели, но ако ГИ се настрои да работи правилно сондата, не виждам смисъл от това.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Ако тоя емулатор позволява на тоя 49ф да работи с обикновна агу без да му се омешва самоадаптацията значи с ГИ-то също трябва да стане. Само не разбрах каква е разликата между 472 и 4622...П.П. Нека колегата да сподели мнение ако го е ползвал
                          . . (*)(*___)___/////___/(___*)(*) . .
                          Lancia Lybra SW 1.6 16V
                          Fiat Bravo 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            emzo написа:
                            Прегледах му ПДФ-а, има 3 режима - бедна, нормална и богата смес.Не съм си играл с това марели, но ако ГИ се настрои да работи правилно сондата, не виждам смисъл от това.
                            Да ама на теория звучи много по-лесно от колкото е в действителност.1 път в годината в сервиза на Ловато в който си монтирах моя ГИ идва някакво гуру от Италия. И ако има коли които не могат да се оправят от тукашните майстори той ги оправял. Тогава канели всички техни клиенти с проблеми да се запознаят с човека. Съответно и аз бях. Като говорих с човека и му казах кой модел ми е ЕКУто и той каза категорично: "или си сменяш ЕКУто или трябва колата да се качи на стенд и да се настрои таблицата за всички обороти и всички видове натоварвания" което се сещате кога ще се навие някой да го направи.По принцип ги настройват на празен ход и на около 3000 оборота и това е. Максимум на някой да му го пипнат и на 2000 или 5000 за всеки случай. Е да но при това ЕКУ не е толкова лесно за това съм токлова въодушевен да прбвам тази емулация щом я препоръчват точно за това ЕКУ. явно италианците са разгадали какви сигнали очаква от ламбдата това ЕКУ. намерих по нета стаия модел на тоя емулато и цената е от сорта на 11 Лири ако и тука е около 20-25 лева ще го пробвам да видя ще има ли ефект.
                            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                            182A4.000 IAW49F
                            LPG - Lovato EasyFast
                            ----------------------------
                            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                            Коментар


                              #15
                              Гурута Мурута, нали има сбор на бензинова/газова крива/точки , точно за такива цели.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X