Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за аербег на Стило 115

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за аербег на Стило 115

    Здравейте на всички.От много време ми свети лампата на таблото за аербега и оня ден реших да ръчкам по седалката за сензора.Свалих го без проблеми но външно видимо по него не виждам никакви проблеми.Има ли начин да се разбере да ли е изправен.На него пише 5W43101E.Тази схема с резисторите дето е дадена във форума ще стане ли за него.Другото за което искам да попитам е за страничните възглавници в колонките не трябва ли да има контролна лампа на таблото.Гледам в книжката,че има такава лампа а при мене при даване на контакт не светва подобна лампа.И последно оранжевата букса какво захранва,че кантара е свързан само със сивата букса а бе въобще ебати тъмната Индия
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    #2
    Схемата би трябвало да работи и при твоя кантар. За страничните възглавници нямам идея. Оранжевата букса си е за еърбега. Обаче така както си тръгнал ще ти е доста трудно. Все пак трябва да се види на диагностиката къде точно е проблема. Кантара може да го разбереш дали работи само като я закачиш на диагностика. Ако има грешка Internal error или нещо такова значи е заминал. Аз имам същата кола и няма проблем с кантара. Така че не бързай да правиш схемата с резисторите, може проблема да ти е в буксите. За по лесно ги провери всички. Имаш една в жабката горе, махаш едно капаче и трябва да я видиш. Имаш по една букса под предните седялки. Имаш още 2 букси в багажника като извадиш тея страничните джобове. Имаш и букса на еърбега на волана. Там за да я провериш трябва да изкараш еърбега, 2 болта торкс 30 мисля че бяха ба гърба на еърбега.Това е като цяло. Принципно ако ги провериш всичките букси и проблема е бил там лампата би трябвало сама да ти изгасне.пп.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...195&highlight=

    Коментар


      #3
      Колега много благодаря за бързата реакция.Ще почистя буксите на волана и в жапката/не знаех ,че има и там/.Ако не се оправи ще правя диагностика и след това ще пиша какво става.Другите букси ги чистих.Тая лампа в началото ту светеше, ту гаснеше и после почна постоянно да свети.Още веднъж благодаря.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        Kолеги в книжката на колата пише,че този кантар е за страничната въздушна възглавница.Така ли е или не.Оранжевата лампа която отговаря за пасажерския аербег светва първоначално после мига за около 3-4 секунди и гасне.Според упътването това е правилното поведение при изправен аербег.На мене ми свети голямата червена лампа.Това означава,че може да имам проблем извън пасажерския аербег,така ли е.Тази оранжева букса отдолу явно е за страничната възглавница в облегалката,иначе няма никаква логика.Кабела и води някъде навътре в седалката.Ще разкостя всичко до дъно ебати и аербега.За пасажерския колан също отиват кабели към катарамата но на таблото не отчита нищо когато не е закачен.Това според мене не е нормално.Възможно ли е да няма възглавници отзад а само окабеляване.Ако е така значи може да си чистим кухи букси.Продължавам с ровенето.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар

        Working...
        X