Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Tempra 1.6ie 1991 Проблем с индикатора за бензина?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Tempra 1.6ie 1991 Проблем с индикатора за бензина?

    Здравейте, днес закупих въпросния звяр. Нямаше или е имало много малко бензин и реших да налея 10л да има ( по принцип се кара на газ ). Преди това индикатора на таблото си не показваше нищо само мигаше оранжев диод ( най-вероятно резерва ) и след 10те литра положението остана същото. Някой има ли идея дали може да е от датчика или проблема е по-сериозен.

    #2
    Пробвай с още бензин и ще мръдне стрелката.

    Коментар


      #3
      Искате да кажете, че може да е "заяла"

      Коментар


        #4
        Според мен тези 3 литра и половина колата не ги е разбрала,пробвай с още 10лв бензин,трябва да мръдне показателя.

        Коментар


          #5
          Аз налях 10литра, а не 3 И то е имало малко и преди това.

          Коментар


            #6
            В такъв случай незнам,нека някой по-вещ да каже.

            Коментар


              #7
              Може нивомера от много седене на сухо да е заял. Извади го, почисти го, и пак го върни
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                Ами и аз това си мислех и тия дни ще го видя къде се намира да го извадя.. Благодаря за отговорите.

                Коментар


                  #9
                  В резервоара, под задната седалка или в багажника (зависи дали си комби или седан). Кошницата на помпата трябва да извадиш.
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар


                    #10
                    Седан е, днес е пръснах цялата но не ми остана време да се занимавам да отварям там, че ми излезе друга работа. Иначе ако не греша под една капачка влизат 2 та конектора за помпата и нивомера.

                    Коментар


                      #11
                      Долях още 20тина литра и в началото пак нищо не показваше. После след като я поразходих започна да показва почти на 1/2 после пак нищо и така е и сега от време на време показва и пак нищо. Явно има нужда от профилактика.

                      Коментар

                      Working...
                      X