Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

MAP sensor?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    MAP sensor?

    Punto-то е 75к.с./sxl 1994г., бензин, никога не е имало газова уредба и др. тунинг. Кара го жена ми (от 7 години) и напоследък ходя да си я прибирам по пътищата. При подаване на газ мотора се дави, тресе и гасне. Веднага след като угасне така, при палене с ключ - пали от четвърт. Подадеш ли газчица - давчене и гасне. Това става винаги на загрят двигател (нормално загрят), никога на студен. На студен мотор работи перфектно. Онзи ден при поредната случка, отворих капака и нещо се загледах в едно леко сцепено маркучле. Не знам защо, но нещо се бях ядосал, дръпнах го и го скъсах. Тва, като е сцепено, си викам, с него и без него - все тая. Врътнах ключа и запалих. Подадох газ и мотора, малко тегаво, но все пак започна да дига обороти и не угасна. С малко уговорки и галене на газта успях да я вкарам в обороти и така се прибрахме до гаража. "Брей, Голем майстор си бил", похвали ме жената, а аз се надувам като пуяк.Още същата вечер, поразгледах в Нет-а и разбрах какво точно съм направил, какво е било това "маркучле", разбрах какво е MAP sensor, защо е необходим, как работи и все що може да се изчете за него. Някъде засякох и снимки на "отворен сензор с правата отвертка".На други ден свалих MAP-а, почистих го, продухах, прегледах го за пробойни и нагари, прегледах и маркучлето, всичко изглежда наред. Сглобих го пак и направих три обиколки на махалата. Пунтото върви като самолет. "Айде, викам, честито със здраве да си я караш, Миче, довечера ще черпиш по ракия"... та до след половин час - "Ела да си ни прибереш на бензиностанцията пред Карфур".Питам, ако знае някой, би ли могъл, този сензор при загряване да си променя нещо параметрите и да шашави работата на мотора, или ако се троши, се троши от раз.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------P.S. Жена ми спазва стриктно знаците и ограниченията за скорост в града..., днес и тия дни температурата навън е 32-33°С.

    #2
    Една диагностика ще ти даде може би отговора.

    Коментар


      #3
      Без диагностика няма да минеш, но може да пробваш, когато направи проблем да разкачиш акумулатора за минутка и да пробваш, дали ще е същата работа. В подобен режим може и друг датчик да вкара колата.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар

      Working...
      X