Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за светлените?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за светлените?

    Здравейте колеги? От скоро притежаваме Пунто 1.2 2002 г. и все още се запознавам с него. Вчера зе загледах във фаровете и ми направи впечатление наличието на две букси които не бяха включени. Тази е една от тях. За какво са? Стори ми се че са за халогенните фарове но на левия няма входяща букса и дори крушка а на десния има всичко. И още един въпрос как се пускат халогенните фарове? На този където няма нищо халогена е малко по различен от другия т.е. единия си е като лупа а другия нещо като пластмаса това така ли е при Пунтото?
    Прикачени файлове

    #2
    аз така като я гледам ми прилича на букса за диагностика ама на какво не знам

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос за светлените?

      paaco написа:
      Здравейте колеги? От скоро притежаваме Пунто 1.2 2002 г. и все още се запознавам с него. Вчера зе загледах във фаровете и ми направи впечатление наличието на две букси които не бяха включени. Тази е една от тях. За какво са? Стори ми се че са за халогенните фарове но на левия няма входяща букса и дори крушка а на десния има всичко. И още един въпрос как се пускат халогенните фарове? На този където няма нищо халогена е малко по различен от другия т.е. единия си е като лупа а другия нещо като пластмаса това така ли е при Пунтото?
      Това, колега, ако не се лъжа е именно захранващият кабел към халогените. Щом в единият фар имаш крушка, а в другия не, то единия е сменян, а самите халогени се пускат от четвъртото копче от конзолата, под аварийните. Те са така по ред, ако не се лъжа: City функция - подгрев на задно стъкло - заден стоп за мъгла - фарове за мъгла.
      Fiat Punto MK2 Sporting
      Fiat Punto MK2 HGT

      Коментар


        #4
        И аз така си помислих че е сменян но странното е че нямам копче за халогени а има окабеляване с букси. И това значи ли че ако сложа копче ще мога да ги включвам?

        Коментар


          #5
          Да. В Браво, например, в доста от моделите има окабеляването, липсва само копчето на таблото и релето в жабката. Може и при теб да е така - слагаш копче и реле на предвидените за това места и имаш "халогени".

          Коментар


            #6
            Супер това ще го проверя. А дали може на фара където е с пластмаса вместо халоген да се махне имитацията и да се сложи лупа или трябва нов фар?

            Коментар


              #7
              Купих релето и тръгнах да го мушкам където му е мястото в таблото до акумулатора и хоп изненадаааа няма букси. Странна работа а има окабеляване до фаровете.

              Коментар

              Working...
              X